Jedną z najnowszych nowinek technologicznych jest możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Potrzebujemy do tego płytki ładującej i specjalnej tylnej pokrywy baterii. Taki zestaw można zakupić dla Samsunga Galaxy S III i innych kompatybilnych smartfonów z Androidem na stronie Verizon Wireless za niecałe 50 dolarów.

Płytka do ładowania jest trochę większa od samego telefonu i posiada dwie diody LED. Emitują one migające, zielone światło kiedy urządzenie jest ładowane i światło ciągle, gdy akumulator jest już pełny. Dodatkowo usłyszymy sygnał dźwiękowy po umieszczeniu telefonu na podkładce lub podczas jego zdejmowania.

Oprócz stacji niezbędnym elementem do bezprzewodowego ładowania jest specjalna tylna pokrywa baterii, którą trzeba zakupić osobno. Jej koszt wynosi około 39 dolarów i po dodaniu ceny płytki ładującej (49,99 $), całość jest raczej drogim zakupem (około 290 złotych po przeliczeniu na polską walutę).

Obecnie to dodatkowe akcesorium nie jest dostępne na stronie internetowej, o czym informuje nas komunikat: „This item is temporarily out of stock”. Dedytkowany, bezprzewodowy zestaw do ładowania (Wireless Charging Kit) Samsunga Galaxy S III m,a pojawić się dopiero we wrześniu, więc jeśli nie zwracamy uwagi na firmę, ten od Verizonu tez będzie dobrym wyborem i w 100 % spełni swoje zadanie.

źródło: androidauthority.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *