Rzeczą oczywistą wydaje się fakt, że dla południowokoreańskiego Samsunga najważniejszymi urządzeniami w kwestii ogólnopojętego wsparcia będą produkty flagowe. Najbardziej ucierpią na tym więc osoby, które decydują się na zakup smartfonu niewchodzącego w skład produktów z „głównej linii wydawniczej”. Mimo wszystko mogą liczyć na pewne wsparcie, o czym mogą się przekonać użytkownicy Samsungów Galaxy R.

Jeszcze w maju, indyjski oddział Samsunga za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku, poinformował o planach wprowadzenia dla tego urządzenia aktualizacji do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Po tym oświadczeniu, temat jednak ucichł, a na pierwszym planie ponownie znalazły się spekulacje o nowych produktach producenta. Tymczasem okazuje się, że przynajmniej tym razem, zapewnienia Samsunga nie były tylko pustymi słowami.

Według zapewnień jednego szczęśliwca ze Szwecji, po odbiorze swojego telefonu z autoryzowanego serwisu Samsunga, znalazł na nim dość świeże oprogramowanie – Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Sama aktualizacja nie wniesie jednak zmian jeśli chodzi o interfejs, bowiem zgodnie z tym, o czym doskonale wiedzieliśmy już wcześniej, w dalszym ciągu będzie to ta sama wersja TouchWiza. Poprawie ulec miałaby natomiast wydajność telefonu, co bez wątpienia jest równie istotną kwestią.

Wgranie tego oprogramowania przez serwis sugeruje, że już wkrótce powinniśmy znaleźć stosowną informację o aktualizacji w Kiesie oraz w samym telefonie, jeśli chcielibyśmy skorzystać z aktualizacji przez OTA.

Źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *