Samsung Galaxy S Duos GT-S7562 był bohaterem już kilku newsów, ale dopiero dzisiaj, smartfon wyposażony w dwa miejsca na kartę SIM został oficjalnie potwierdzony przez producenta.

Telefon swoim wyglądem przypomina Samsunga Galaxy S III i wygląda jak jego bardziej kompaktowy brat. Jak sama nazwa wskazuje, specyfikacja smartfonu jest zbliżona do tej, jaką możemy spotkać w Samsungu Galaxy S (w niektórych przypadkach nawet nieco słabsza).

Smartfon również pod względem wymiarów i wagi jest podobny do pierwszego modelu z rodziny Galaxy S. Urządzenie mierzy 121,5 mm wysokości, 63,1 mm szerokości i 10,5 mm grubości, a waga wynosi 120 gram.

W Samsugnu Galaxy S Duos znajdzimy 4-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości WVGA, jednordzeniowy procesor Cortex-A5 o taktowaniu 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i grafikę Adreno 200. Na tylnej części obudowy znajdziemy 5-megapikselowy aparat do robienia zdjęći nagrywania plików wideo, maksymalnie w rozdzielczości VGA (Cortex-A5 nie obsługuje filmów w HD).

Ciekawym rozwiązaniem (nareszcie!) jest możliwość wkładania i wyjmowania karty pamięci microSD bez konieczności wyłączania telefonu. Wejście na takowe karty znajduje się na prawej krawędzi, tam gdzie niegdyś był fizyczny przycisk aparatu.

[nggallery id=2]

Oczywiście Samsung Galaxy S Duos jak sama nazwa wskazuje jest urządzeniem obsługującym dwie karty SIM w tzw. trybie aktywnym. Samsung nazwał tą technologię jako „Dual SIM Always on”. Działa to na zasadzie takiej, że jeśli jesteśmy w trakcie rozmowy na jednej karcie i ktoś zadzwoni na numer drugiej karty, mamy możliwość przekierowania połączenia do aktywnej karty.

Samsung Galaxy S Duos powinien trafić na sklepowe półki już w przyszłym miesiący, począwszy od Europy. Jego cena nie jest jeszcze znana.

źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *