Samsung Galaxy Nexus to współne dzieło Samsunga i Google’a, które zostało zaprezentowane pod koniec 2011 roku, razem z nową wersją systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Serwis SamMobile dotarł do specyfikacji prawdopodobnie nowego, odświeżonego Samsunga Galaxy Nexus, który kryje się pod numerem GT-I9260.

Nowe urządzenie jest podobne do poprzedniego modelu Galaxy Nexus GT-I9250, albowiem oferuje taki sam wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 4,65 cali, ale nieco szybszy procesor – dwurdzeniowy Cortex-A9 taktowany zegarem 1,5 GHz (w porównaniu z 1,2 GHz w Galaxy Nexus).

Ponadto w nowym Nexusie znajdziemy aparat o matrycy 8 Mpix i 1,9-megapikselową kamerkę na przodzie, służącą głównie do wideo-konferencji. Pamieć wewnętrzna na dane użytkownika nie zmieniła się i wynosi 16 GB, ale dodano… slot na karty pamięci. Tak powszechnej funkcji brakowało w poprzednim modelu Galaxy Nexus i w większości recenzji uznawane to była za wadę, słusznie z resztą.

Informacje nie zostały jeszcze potwierdzone i równie dobrze zamiast nowego Nexusa, możemy ujrzeć kolejny smartfon z Androidem i nakładką TouchWiz. Pożyjemy, zobaczymy.

źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *