Od kilku miesięcy jesteśmy bobmardowani różnymi informacjami o nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 2, który ma mieć swoją premierę już za kilka dni na międzynarodowych targach elektroniki w Berlinie. Jak podaje jeden z zagranicznych serwisów, kolejny tabletofon Samsunga będzie posiadał 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, wykonany w technologii Super AMOLED HD i system Android 4.1.1 Jelly Bean ze specjalną nakładką TouchWiz.

Nie są to jednak nowe informacje, a potwierdzenie tych, które znamy już od jakiegoś czasu. Sercem Samsunga Galaxy Note 2 będzie układ Exynos 4412 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu (prawdopodobnie) 1,4 GHz. Dodatkowo znajdziemy aparat o matrycy 8 Mpix (taki jak w SGS III), 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej i wsparcie dla LTE.

Serwis Tablet-News nawiązał również do designu najnowszego tabletofonu Samsunga. Wszystko na to wskazuje, że Galaxy Note 2 będzie odbiegał od dotychczasowego wzornictwa i rogi obudowy będą posiadały mniejsze zaokrąglenie (zupełnie inaczej niż w przypadku Galaxy S III).

Przewidywana data premiery Samsunga Galaxy Note 2 to 29 sierpień. Prezentacja odbędzie się na specjalnej konferencji, w przeddzień targów IFA 2012 w Berlinie.

źródło: tablet-news.com, tabletowo.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *