Samsung Galaxy Note II LTE wygląda identycznie jak jego międzynarodowy odpowiednik bez wsparcia dla sieci czwartej generacji i posiada te same podzespoły. Znajdziemy czterordzeniowy układ Exynos 4412, 2 GB pamięci RAM, 3100 mAh baterię i oczywiście chip LTE.

Samsung Galaxy Note II jest dużym urządzeniem, ale nie znacznie większym od Samsunga Galaxy S III. Najbardziej rzuca się w oczy spory 5,5-calowy ekran. Dzięki nowej rozdzielczości obraz jest bardzo ostry, czytelny, a poszczególnie piksele trudne do wykrycia. Wyświetlacz jest o wiele jaśniejszy niż ten, który spotykamy w pierwszym Galaxy Note.

[nggallery id=11]

Serwis GSMArena miał już Samsunga Galaxy Note II LTE w rękach i przeprowadził kilka testów w popularnych programach testowych. Note II miał bardzo wymagającą konkurencję w postaci smartfonów Xpiera TX, Xperia T, Xperia V, HTC One X czy Samsung Galaxy S III. Wyniki przedstawione są na poniższych zrzutach ekranu.

Testy w BenchmarkPi pokazują wydajność chipsetu. Samsung Galaxy Note II z obliczeniami radzi sobie nieco lepiej niż jego czterordzeniowi konkurencji, ale przegrywa z trzema smartfonami od Sony.

NenaMark2 to program sprawdzający wydajność układu graficznego. Galaxy Note II z Malti-400 plasuje się na dobrej pozycji, uzyskując wyniki 55,4 klatek na sekundę. Tym samym smartfon pozostawił w tyle między innymi HTC One X z Tegrą 3 czy LG Optimus 4X HD.

Quadrant to benchmark testujący procesor i układ graficzny, w którym drugi tabletofon uzyskał 5942 punkty. Dzięki takiemu wynikowi Galaxy Note II uplasował się na drugim miejscu, pokonując o kilkaset punktów Samsunga Galaxy S III czy Xpiera T, ale pzegrywając x Sony Xpiera V, smartfonem który jako jedyny ze stawki przekroczył w Quadrant’ie 6 tysięcy.


źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy Note II w wersji LTE – zdjęcia i testy w benchmark’ach”

 • Arek
  2 września 2012 at 04:11

  Na miłość Boską! Jak można przedrukowywać spreparowane informację. Nawet Sony, odcięła się od tego. Słabe dwa rdzenie w Sony, nie potrafią w Quadrancie osiągnąć połowy tego, co SGS3, a Note2 osiąga ponad 7000 i nie na papierze, ale tyle zdołali wyciągnąć dziennikarze na zdezelowanych egzemplarzach testowych w Berlinie.
  I jeszcze jedno: NOTE2, nie wygląda identycznie jak SGS3 (każdy kto wykorzystuje wzrok, jest w tanie zauważyć różnicę) i nade wszystko, nie posiada tych samych podzespołów. Radzę, poczytajcie Panowie trochę, zanim coś napiszecie.

  • Krzysztof Nawrot
   2 września 2012 at 10:52

   Po pierwsze jeśli mamy być dokładni to Note II a nie Note 2. Po drugie, gdzie ty masz napisane, że Note II jest identyczny co SGS III? Porównanie na początku wpisu to Note II vs Note II LTE, radzę czytać ze zrozumieniem… :]

 • Gość
  2 września 2012 at 04:26

  Coś tu istotnie nie tak. Sam widziałem na filmach, że Note2, przekracza 7000 w Quadrant, a tu piszą, że nie może osiągnąć 6000. Zadziwiają również, nie do uwierzenia dobre wyniki Sony. Przy tak słabej specyfikacji Sony Xperii T i przy tak słabym procesorze, ma być lepsza od SGS3. Ja osobiście w to nie wierzę, to rzeczywiście musi być spreparowane.

  • Krzysztof Nawrot
   2 września 2012 at 10:56

   Serwis GSMArena jest jednym z lepszych serwisów o tego typu sprzęcie, a my tylko powielamy podaną przez nich informację. Też widziałem na niektórych filmikach, że Note II przekraczał 7 tysięcy punktów, a tu taki wynik. GSMArena na pewno nie robił testów na „odwal się”, może jakiś wadliwy egzemplarz mieli.