O planach Samsunga na temat stworzenia własnej usługi umożliwiającej przechowywanie danych w chmurze, słyszeliśmy już w maju tego roku. Przez kilka miesięcy o S Cloud było cicho, aż do teraz, gdy pojawiły się nowe informacje za sprawą serwisu BestBoyZ.

Serwis BestBoyZ w jednym z wystawowych Samsungów Galaxy Note II odnalazł w ustawieniach pozycję S Cloud i postanowił to uwiecznić na krótkim filmie. Jak się okazuje, pod nazwą S Cloud kryje się kilka funkcji odpowiadających za synchronizację zdjęć i filmów przy pomocy Dropbox’a. Przypomnę, że każdy nabywca Samsunga Galaxy Note II lub aparatu Galaxy Camera dostanie za darmo na dwa lata aż 50 GB wolnej przestrzeni w usłudze Dropbox.

Wersja mobilna filmu

Samsung jeszcze nie zapowiedział oficjalnie swojej nowej usługi, więc najprawdopodobniej, S Cloud w Samsungu Galaxy Note II jest w wersji testowej. Miejmy nadzieję, że w przyszłości Samsung umożliwi swoim użytkownikom zapisywanie w chmurze listy kontaktów, wiadomości czy ulubionych stron i haseł. Zapewne dalsze losy S Cloud poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: phonearena.com, tabletowo.pl 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *