Niestety – na razie tylko w USA. Jest to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych tegorocznych urządzeń. To jeden z pierwszych telefonów z wbudowanym projektorem.

Zamontowany w smartfonie projektor o jasności 15 lumenów, teoretycznie pozwala na wyświetlanie obrazu o przekątnej  aż 50 cali. Jednak w praktyce, jakość uzyskanego obrazu nie jest satysfakcjonująca, podobnie jak fakt, iż do działania potrzebuje on bardzo ciemnego pomieszczenia.

Pozostałe parametry urządzenia są już bardziej zwyczajne i po prostu nie powalają. Ekran, to zwykła matryca TFT o przekątnej 4 cali i rozdzielczości WVGA, czyli 800 x 480 pikseli. Za płynność działania telefonu odpowiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, a dane można magazynować na pamięci flash o pojemności 8 GB. Bateria zastosowana w Beamie ma pojemność aż 2000 mAh, co jednak jest uzasadnione użyciem projektora.

Podsumowując, na pewno jest jeden z kroków milowych w rozwoju mobilnych technologii. Kolejne generacje tego telefonu (jeśli takowe się pojawią) przyniosą zapewne wiele zmian, które pozwolą znaleźć wielu odbiorców tego ciekawego sprzętu.

Wszyscy zainteresowani kupnem tego gadżetu powinni się pospieszyć. Ograniczona ilość urządzeń jest oferowana przez Amazon w cenie 480$.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *