Samsung poinformował, że jego najnowszy flagowy smartfon Samsung Galaxy S III przekroczył granicę 20 milionów sprzedanych sztuk na całym świecie! Udało mu się to osiagnąć w 100 dni od premiery, która miała miejsce na początku maja w Londynie.

Jest to ogromny sukces koreańskiej firmy, bo poprzedni model, równie popularny Samsung Galaxy S II, osiągnął ten wynik w około dziewięć miesięcy. Zajęło mu to trzykrotnie dłużej niż jego następcy. Galaxy S III ustanowił absolutny rekord, bo żaden z jego poprzedników nie sprzedawał się szybciej.

W drugiej połowie lipca, a więc w około 50 dni po oficjalnej prezentacji, Samsung Galaxy S III był w rękach ponad 10 milionów klientów. Można łatwo obliczyć, że dziennie sprzedawało się około 200.000 tysięcy tych urządzeń.

Nic dziwnego, że Samsung w bardzo szybkim tempie stał się światowym liderem sprzedaży smartfonów. Ciekawe jak wypadnie na tle konkurencji zza oceanu. Analitycy twierdzą, że iPhone 5, który jeszcze we wrześniu ma mieć rynkową premierę, granicę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy osiągnie w tydzień. Jak będzie, przekonamy się niebawem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *