Wczoraj mieliśmy premierę kolejnej generacji smartfonu od Apple – iPhone’a 5, który był bohaterem praktycznie wszystkich newsów na całym świecie. Szef Samsunga, JK Shin pragnął w tym dniu przyciągnąć uwagę redaktorów informując o oczekiwaniach i planach odnośnie Samsunga Galaxy S III i trochę większego Galaxy Note II.

Według Pana JK Shin’a, Samsung Galaxy S III w tym roku powinien przekroczyć granicę 30 milionów sprzedanych sztuk. Wcześniejszy rekord – 20 milionów sztuk – udało się osiągnąć po 100 dniach od premiery. Jeszcze większe wrażenie robi data, kiedy najnowszy smartfon koreańskiego producenta trafił do 10 milionów klientów – stało się to w około 7 tygodni od pojawieniu się urządzenia na rynku.

Szef Samsunga prognozuje również, że z końcem 2012 roku do rak klientów trafi ponad 20 milionów tabletofonów Samsung Galaxy Note. Jego następca dopiero co został zaprezentowany i do sprzedaży ma trafić w październiku.

Liczby są imponujące i pokazują, że Samsung nie zamierza spowalniać tempa. OD jakiegoś czasu jest światowym liderem w produkcji smartfonów i chce być kojarzony z firmą, która wprowadza na rynek wysokiej klasy urządzenia. Niewątpliwie im się to udaje.

źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *