W czwartek pojawiła się informacja, że w ofercie japońskiego operatora NTT DoCoMo pojawi się Samsung Galaxy Note II i ulepszony Samsung Galaxy S III z dodatkowym oznaczeniem Alpha. Dzisiaj tego drugiego można zobaczyć na 3-minutowym filmie.

Podrasowany Samsung Galaxy S III Alpha ma szybszy układ Exynos 4412 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,6 GHz (a nie 1,4 GHz jak w standardowym modelu) i system Android w najnowszej wersji 4.1 Jelly Bean.

Co ciekawe w japońskiej wersji smartfonu jest funkcja Multi Window umożliwiająca otwieranie dwóch aplikacji jednocześnie i wyświetlenie ich w tej samej chwili na ekranie. Do tej pory opcja ta była dostępna tylko w dwóch urządzeniach, do obsługi których można było wykorzystać rysik – mowa tutaj o Samsungu Galaxy Note 10.1 i Samsungu Galaxy Note II.

Działanie Multi Window można zobaczyć na poniższym filmie. Jak widać, Samsung Galaxy S III Alpha nie ma żadnego problemu z obsługą dwóch aplikacji na podzielonym ekranie – wszystko działa szybko i płynnie. Ciekaw jestem, czy pojawi się jakaś aktualizacja, wprowadzająca tą niezwykle przydatną funkcję w międzynarodowej wersji smartfonu.


Mobilna wersja filmu


źródło: androidauthority.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *