Po dwóch dniach pracy najwyższy czas, by nadrobić zaległości w artykułach. Zaczniemy od nowej informacji na temat Samsunga Galaxy Premier, a dokładniej od układu graficznego w jaki smartfon został wyposażony. Jak podają zagraniczne źródła jest to PowerVR SGX 544.

Gdy po raz pierwszy pojawiły się informacje o Samsungu Galaxy Premier, mówiono, że ma to być następca Galaxy Nexus’a. Jak się jednak później okazało, smartfon klasyfikuje się gdzieś między Samsungiem Galaxy S III i jego mniejszym bratem – Samsungiem Galaxy S III Mini.

Dzięki informacjom jakie pojawiły się na stronie programu GLBenchmark wiemy, że Samsung Galaxy Premier ma ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (720p) i procesor o maksymalnym taktowaniu 1,5 GHz. Najważniejszy jednak jest ostatni wiersz w tabeli GL_RENDERER, który wskazuje na zastosowanie układu PowerVR SGX 544.

PowerVR SGX 544 jest bardzo podobnym układem do tego, który znajduje się w nowych produktach Apple (PowerVR SGX 543). To dosyć stara jednostka (premiera czerwiec 2010), ale w dalszym ciągu dobrze radzi sobie z mobilnymi grami. Układ wykonany został w 32-nanometrowym procesie technologicznym, ma 64-bitową magistralę, wspiera DirectX 9.0, OpenGL 2.1 i OpenCL 1.1. Fillrate jest na poziomie 1000 MPix/s.

wygląda na to, że Galaxy Premier będzie niezłym konkurentem dla Samsunga Galaxy S III, który co prawda ma czterordzeniowy procesor, ale słabsze GPU – Mali-400 MP. W dalszym ciągu musimy uzrobić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalną premierę nowego smartfonu Samsunga. Zapowiada się bardzo interesująco 🙂

źródło: gsmarena.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *