Android jest najpopularnijeszym mobilnym systemem operacyjnym. Spora ilość urządzeń, częste aktualizacje i nowe wersje systemu oraz ogromna ilość aplikacji, w liczbie przekraczającej już 700 tysięcy. Potwierdzeniem tych słów są też ostatnie wyniki sprzedaży – według IDC w III kwartale 2012 roku, 75% sprzedanych smartfonów pracowało pod kontrolą systemu od Google.

IDC (International Data Corporation) to firma zajmująca się badaniem rynku, specjalizująca się w technologii informacyjnej, telekomunikacji i technologii konsumenckiej. Z ostatniego raportu firmy wynika, że na przestrzeni od lipca do września 2012 roku do sklepów trafiło 136 milionów smartfonów, co stanowi aż 75% ogólnej sprzedaży tych urządzeń. W III kwartale 2011 roku liczba ta wynosiła 57,6 % (71 milionów smartfonów).

Największy konkurent Androida, system iOS od Apple jest daleko w tyle z 14,9-procentową sprzedażą, co przekłada się na nicałe 27 milionów sztuk. Smartfony z innymi systemami operacyjnymi jak Windows Phone, Symbian, BlackBerry czy bada zgarnęły resztę, czyli 10,1 %.

Ciekawostką jest to, że liczba sprzedanych smartfonów w samym III kwartale 2012 roku jest większa niż ogólna ich liczbasprzedanych w całym roku 2007, czyli w roku, w którym system Android miał swoją premierę. Popularność systemu giganta z Mountain View rośnie w zastraszającym tempie i już wkrótce możemy spodziewać się kolnych rekordów sprzedaży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *