Multi-window to nowa funkcja, która umożliwia podzielenie i udostępnienie ekranu dwóm aplikacjom jednocześnie. Jak informuje serwis SamMobile, wyciekło oprogramowanie z Androidem 4.1.2 dla pierwszego tabletofonu Samsunga – Galaxy Note, zawierające między innymi wspomnianą funkcję Multi-window.

Do tej pory opcja Multi-window była dostępna tylko dla Galaxy Note II, bo to właśnie z tym urządzeniem funkcja została zaprezentowana. Pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiła się informacja, że możliwość podzielenia ekranu będzie miał również Samsung Galaxy S III – aktualizacja ma pojawić się w grudniu.

Kolejnym urządzeniem z nową funkcją jest Samsung Galaxy Note. Właśnie wyciekł ROM (jak informuje źródło, prosto z serwerów Samsunga), który zmienia wersję systemu na 4.1.2 i dodaje między innymi funkcję Multi-window. Oprogramowanie zostało oznaczone numerem N7000XXLS7.

Pierwszym szczęściarzem został pewien Francuz, który nowymi funkcjami na Galaxy Note pochwalił się w filmie na Youtube. Film trwa prawie 20 minut i prezentuje wersję systemu (6:59) czy funkcję Multi-window od 9:03.


źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *