Stało się to, czego można było się spodziewać po ostatnich wynikach sprzedaży. Samsung Galaxy S III zyskał miano najlepiej sprzedającego się smartfonu ostatnich trzech miesięcy, wyprzedzając konkurencję z Cupertino.

Według danych opublikowanych przez Strategy Analytics, Samsung Galaxy S III w ostatnim kwartale bieżącego roku zajął pierwsze miejsce ze sprzedażą na poziomie 18 milionów sztuk. Liczba ta stanowi niecałe 11% w ogólnej sprzedaży smartfonów w tym czasie. Trzeba też zwrócić uwagę na II kwartał 2012 roku, gdzie na rynku było „tylko” 5,4 mln sztuk „galaktycznej trójki”.

Drugie miejsce zajął iPhone 4S. Dokładnie 16,2 milionów sztuk urządzenia stworzonego przez Apple trafiło w ręce klientów. Co ciekawe sprzedaż jest mniejsza niż w drugim kwartale, gdzie z fabryki wyszło ponad 19 milionów egzemplarzy smartfonu z nadgryzionym jabłkiem. Taki spadek w III kwartale jest z pewnością spowodowany premierą 5. generacji iPhone’a, który trafił do 6 milionów osób.

Na sukces Samsunga Galaxy S III przekłada się w głównej mierze jego globalna dystrybucja, znakomita specyfikacja techniczna, nowe, innowacyjne funkcje i prężna kampania reklamowa.

Już niedługo zobaczymy jak przedstawiają się wyniki sprzedaży za czwarty kwartał 2012 roku. Samsung ze swoim Galaxy S III jest na bardzo dobrej drodze, by znowu być najlepszym.

źródło: blogs.strategyanalytics.com via phonearena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *