Już jest! Najnowsza wersja systemu od Google – Android 4.1.2 Jelly Bean została udostępniona dla smartfonów Samsung Galaxy S III. O nowej aktualizacji, która wprowadza sporo nowości z Galaxy Note II, mogliśmy dowiedzieć się z oficjalnego profilu Samsunga na Facebooku, poświęconego telefonom komórkowym.

Aktualizacja jest w wersji Open, co oznacza, że jest przeznaczona dla niebrandowanych smartfonów Samsung Galaxy S III. Posiadacze smartfonów pochodzących od operatorów będą musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość i poczekać na udostępnienie nowej wersji.

Oprócz podstawowych poprawek jakie wprowadza Android Jelly Bean w wersji 4.1.2, użytkownicy flagowego smartfonu Samsunga dostaną kilka funkcji, które do tej pory występowały tylko w tabletofonie Samsung Galaxy Note II. Mowa tutaj o zmianach związanych z funkcjonalnością autorskiej nakładki TouchWiz.

Użytkowników Samsunga Galaxy S III z pewnością ucieszy fakt, że wprowadzono funkcję Multi-View, która umożliwia otworzenie jednocześnie dwóch wybranych aplikacji na podzielonym ekranie. Znacznie poszerza to możliwości multi-taskingu, gdyż można np. na jednej części ekranu otworzyć przeglądarkę internetową, a na drugiej notatnik.

Ciekawą opcją jest Smart Rotation. Funkcja ta śledzi położenie naszych oczu i dostosuje orientację ekranu. Warto wspomnieć także o zmianach jakie dotknęły paska powiadomień. Teraz możemy dowolnie konfigurować skróty (dodawać i usuwać) i wyłączać bądź włączać pasek służący do ustawienia jasności wyświetlacza.

Po aktualizacji w menu pojawiają się dwie nowe aplikacje – Paper Artist i Group Cast. Pierwsza aplikacja standardowo instalowana jest w Samsungu Galaxy Note II i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom malowania. Za jej pomocą można tworzyć przeróżne obrazki. Group Cast to nic innego jak program, który pozwala na dzielenie się dowolną treścią z wieloma osobami w tym samym czasie.

Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA, więc aby ją zainstalować potrzebny nam jest tylko smartfon Samsung Galaxy S III, połączony z bezprzewodową siecią Wi-Fi. Zalecane jest korzystanie z tego typu połączenia z internetem, ponieważ aktualizacja przez dodanie wymienionych wyżej funkcji waży około 170 MB.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *