Myślicie, że Samsung Galaxy Note II z 5,5-calowym wyświetlaczem to duże urządzenie? A co powiecie na jego następcę z jeszcze większą przekątną ekranu? Jak informuje The Korea Times, następny tabletofon Samsung Galaxy Note III będzie posiadał ponad 6-calowy ekran.

Samsung w 2013 roku ma ograniczyć inwestycje w panele LCD i ma bardziej skupić się na produkcji wyświetlaczy OLED i ekranów elastycznych. Jego autorska technologia AMOLED sprawia, że ekrany w urządzeniach mają szerokie kąty widzenia (178 stopni), zapewniają idealne odwzorowanie barw (przede wszystkich czerni) i zużywają mniej energii w porównaniu do zwykłych OLED’ów.

Za równo pierwsza generacja tabletofonu, czyli Samsung Galaxy Note, jak też jego następca Galaxy Note II posiadały spore ekrany, wykonane w technologii AMOLED. Nie inaczej będzie w przypadku Galaxy Note III.

Najnowszy tabletofon, który zostanie zaprezentowany w 2013 roku ma mieć ekran o przekątnej aż 6,3 cala! Niestety nie wiadomo jeszcze jaki będzie to typ matrycy (RGB czy PenTile) i rozdzielczość. Jedno jest pewne, takiego urządzenia z pewnością nie będzie można już nazwać „przerośniętym” smartfonem.

źródło: The Korea Times via phonearena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *