Samsung Galaxy S II Plus i Samsung Galaxy Grand Duos to dwa smartfony koreańskiego producenta, o których w ostatnim czasie pojawiło się trochę informacji. Ten pierwszy, czyli następca bardzo popularnego Samsunga Galaxy S II i drugi z możliwością włożenia dwóch kart SIM miały pojawić się na początku 2013 roku i wszystko na to wskazuje, że tak będzie. Jak podają zagraniczne źródła, oba smartfony uzyskały certyfikat od władz chińskich.

Urządzenie oznaczone jako GT-I9105P to prawdopodobnie Samsung Galaxy S II Plus, który na załączonym poniżej obrazku wygląda prawie identycznie jak Samsung Galaxy S II, zaprezentowany w 2011 roku. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 Jelly Bean, a jego możliwości ujrzymy na 4,3-calowym ekranie o rozdzielczości WVGA (Nie za mała?).

Ponadto znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, aparat 8 Mpix z tyłu i kamerkę 2 Mpix z przodu. Samsung Galaxy S II Plus waży 121 gramów a jego wymiary zbliżone są do Galaxy S II bez „Plusa”.

Drugi smartfon to Samsung Galaxy Grand Duos o kodowej nazwie GT-I9082. Wcześniej informowaliśmy, że urządzenie będzie posiadało ekran o przekątnej 5″ i rozdzielczości WVGA. Z najnowszych danych wynika, że rozdzielczość zostaje, ale ekran będzie ciut mniejszy – dokładnie 4,5 cala.

Sercem „Wielkiego” będzie dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, wspomagany przez prawdopodobnie 1 GB pamięci RAM. Podobnie jak w Galaxy S II Plus, znajdziemy te same dwie kamerki i Androida 4.1 Jelly Bean. Nazwa Duos wskazuje na to, że smartfon będzie posiadał dwa sloty na karty SIM.

źródło: unwiredview.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *