Do tej pory ekran o wielkości w okolicach 5 cali kojarzył nam się z dwoma urządzeniami koreańskiego producenta – Samsungiem Galaxy Note i Galaxy Note II. Urządzenia te okazały się strzałem w dziesiątkę, tworząc nową kategorię tabletofonów i wypełniając przestrzeń między smartfonami i tabletami. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie przeznaczyć 2500 złotych na wydajną maszynę z 4-rdzeniowym procesorem, może wziąć pod uwagę nowe urządzenie o nazwie Galaxy Grand, które właśnie zostało oficjalnie potwierdzone przez Samsunga.

Samsung Galaxy Grand trafi na rynek w dwóch wersjach, różniących się między sobą ilością miejsc na karty SIM. Pierwszy, Galaxy Grand GT-I9082 będzie dostępny z dopiskiem Duos, co świadczy o możliwości włożenia dwóch kart SIM. Samsung Galaxy Grand o kodowej nazwie GT-I9080 będzie obsługiwał jedną kartę.

Charakterystycznym elementem obydwu smartfonów jest duży, 5-calowy ekran, niestety w rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli) i technologii TFT LCD. w urządzeniu znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 2-megapikselową kamerę z przodu i 8-megapikselowe „oczko” z tyłu, wspierane przez diodę LED. Użytkownik do dyspozycji dostanie 8 GB pamięci z możliwością rozszerzenia jej kartami w standardzie microSD o dodatkowe 64 GB (maksymalnie).

Samsung Galaxy Grand będzie pracował w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean i nakładkę Touch-Wiz. Nie zabraknie także wsparcia dla HSPA+ (21 Mbit/s), WiFi we wszystkich obecnych standardach, DLNA, Bluetooth 4.0 LE, żyroskopu, czujnika zbliżeniowego i światła, akcelerometru i cyfrowego kompasu.

Spoglądając na powyższe zdjęcie od razu na myśl przychodzi nam Samsung Galaxy S III, który zapoczątkował linię urządzeń inspirowanych naturą. Praktycznie wszystkie elementy jak aparat, włącznik, głośnik czy dioda LED, umieszczone są na obudowie w podobnych miejscach. Smartfon jest koloru białego, ma srebrną ramkę i mocno zaokrąglone rogi.

Pierwszy do sprzedaży trafi Galaxy Grand Duos, a zaraz po nim „zwykły” Galaxy Grand. Niestety przewidywana data premiery jak i cena nowych urządzeń nie została podana. Patrząc jednak na specyfikację, można po cichu liczyć, że cena opisywanych wyżej urządzeń na starcie, będzie o kilkaset złotych mniejsza jak w przypadku Galaxy S III czy Note II.

źródło: Samsung Tomorrow via sammyhub.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Grand i Grand Duos oficjalnie: 5-calowy ekran, 8 Mpix aparat i 2 rdzenie”

  • Alik
    18 grudnia 2012 at 16:16

    Oczywiście NOTE2, to to nie jest, ale posiada Dual SIM i to jest rewelacja.