Jeżeli ktoś szuka wytrzymałego, odpornego na wodę i zarysowania smartfonu, powinien zainteresować się serią Galaxy Xcover. Ciekawym modelem jest Galaxy Xcover oznaczony jako GT-S5690, który posiada normę IP67 – ochrona przed strumieniem wody i chwilowym zanurzeniem. Jak podaje serwis SamMobile, już w najbliższym czasie pojawi się kolejny wytrzymały smartfon z rodziny Galaxy.

Samsung Galaxy Xcover 2 o kodowej nazwie GT-S7110 i kryptonimie Skomer, posiada 4-calowy ekran TFT o rozdzielczości WVGA, aparat o wielkości 5 milionów pikseli z tyłu, kamerkę VGA nad wyświetlaczem i 4 GB pamięci wbudowanej, którą łatwo można rozszerzyć kartami microSD. Nie zabraknie Bluetooth 4.0, WiFi w trzech standardach, GPS z A-GPS i USB 2.0.

Użytkownika włączającego telefon przywita Android w wersji 4.1 Jelly Bean (lub 4.2 jeśli zostanie wcześniej wydany) z nakładką TouchWiz Nature UX, znaną chociażby z Galaxy S III liub Note II. Smartfon wspiera EDGE w czterech zakresach, HSPA+ do 21,1 Mbi/s i HSUPA do 5,76 Mbit/s.

Niestety nie wiadomo jaki zastosowano procesor i ile telefon ma pamięci RAM. Patrząc jednak na to, że telefon głównie ma być odporny na upadki, nie można spodziewać się dużej wydajności.

galaxy-xcover-2-s7710

Xcover 2 będzie nieco wyższy (130,5 mm) i szerszy (67,6 mm) niż poprzednik, ale będzie miał prawie identyczną grubość – dokładnie 11,9 milimetrów. Waga wraz z baterią wynosi 148 gramów, a pod tylną klapką znajdziemy baterię o pojemności 1700 mAh (1500 mAh w GT-S5690).

Jak wiadomo na obecną chwilę, telefon ma pojawić się w dwóch kolorach – szarym Titanium Gray i czerwono-czarnym. Samsung planuje zaprezentować Galaxy Xcover 2 na targach MWC 2013 w Barcelonie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *