Chyba każdy się ze mną zgodzi, że Samsung rządzi na arenie urządzeń działających pod kontrolą systemu Android. Seria telefonów i tabletów Galaxy jest najpopularniejszą i najczęściej wybieraną przez użytkowników. Potwierdzają to też niektóre rankingi. Ostatni, przygotowany przez firmę analityczną Localytics pokazuje, że aż osiem z dziesięciu najlepszych urządzeń to te posiadające na obudowie logo koreańskiej firmy.

Dane zebrane przez firmę Localytics dotyczą miesiąca styczeń i zostały przedstawione na wykresie. Jak można zauważyć (co raczej nie powinno nikogo dziwić), pierwsze miejsce należy do najnowszego flagowca, czyli Samsunga Galaxy S III. Smartfon zgarnął 9,2% rynku. Wyniki pokazują, że nadal całkiem popularny jest Samsung Galaxy S II, który zdobył niewiele mniej punktów procentowych, bo dokładnie 8,2%. Spoglądając na trzecią pozycję również znajdziemy urządzenie Samsunga. Tym razem jest to Galaxy Ace, smartfon ze średniej półki, który ma 3%.

top-10-urzadzenia-z-androidem-styczen-2013

Wśród dziesięciu urządzeń znalazły się dwa tabletofony Samsunga, Galaxy Note i Galaxy Note, odpowiednio na 4 i 5 miejscu z 2,6- i 2-procentowym udziałem w rynku. Niżej jest Samsung Galaxy Y (6 miejsce, 1,9%), tablet Samsung Galaxy Tab 2 z 7-calowym ekranem (8 miejsce, 1,4%) i Samsung Galaxy Epic 4G (10 miejsce, 1,3%).

Do rankingu wkradł się Kindle Fire od Amazonu, który znalazł upodobanie wśród 1,7% użytkowników, zajmując tym samym 7 miejsce. Jest jeszcze Motorola Droid RAZR na pozycji dziewiątej z nieco mniejszym udziałem, sięgającym 1,3%.

źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *