Nie ulega wątpliwości, że Samsung jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o rynek smartfonów. Z każdym kwartałem liczba urządzeń koreańskiego producenta rośnie w bardzo szybkim, bijąc kolejne rekordy sprzedaży. Samsung na MWC nie przedstawił wyników sprzedaży, ale na jego oficjalnym blogu pojawiła się ciekawa infografika, gdzie wzrok przyciąga liczba 213,000,000.

Zgodnie z zawartymi informacjami na poniższej infografice, w 2012 roku na rynek trafiło aż 213 milionów smartfonów Samsunga. Liczba ta przekłada się na 30,4 % ogólnej sprzedaży wszystkich „inteligentnych” telefonów w ubiegłbym roku i jak porównano, jest większa niż populacja  Brazylii  (5-ego co do wielkości kraju na świecie). Taka sprzedaż świadczy też o tym, że co trzeci mieszkaniec na świecie wybrał smartfon z logo Samsung na obudowie.

samsung-smartphone-market-share-213-mln

Samsung zapewne nie spocznie na laurach i będzie starał się  utrzymać  wzrostową tendecję w 2013 roku. Być może nie będzie to trudne zadanie, bo na horyzoncie widać już Samsugna Galaxy S IV (producent zakłada sprzedaż na poziomie 100 milionów sztuk), najnowszy przedstawiciel serii Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 8.0, a także wiele innych urządzeń mniej lub  bardziej  popularnych urządzeń.

źródło: SammyHub

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *