Samsung na tegorocznych targach MWC niczym nas nie zaskoczył. Co prawda pojawił się nowy tablet Galaxy Note 8.0, ale jego prezentacja potwierdziła tylko wcześniejsze spekulacje na temat samego urządzenia i jego specyfikacji. Pewnie wszyscy czekali na 4. odsłonę flagowca Galaxy S, lecz jak potwierdził JK Shin, prezes mobilnego oddziału Samsunga, premiera smartfonu odbędzie się na osobowej imprezie – Samsung Mobile UNPACKED 2013, 14. marca w Nowym Yorku. Z najnowszych informacji wynika, że najnowszy smartfon Koreanczykow trafi do sprzedaży w 6 wersjach.

Warianty Samsunga GalaxyS S IV będą różnić się od siebie kolorem (wersja biała i czarna) i wielkością wbudowanej pamięci (od 16 GB do 64 GB). Samsung raczej zrezygnuje z wersji LTE i wypuści na rynek jedno urządzenie, z 3G i LTE. Wszystko to będzie możliwe dzięki nowemu układowi Qualcomm’a – Snapdragon 600, który jak się ostatnio mówi ma trafić do Galaxy S IV. Wiele więc wskazuje, że przyszły flagowy model Samsunga będzie pierwszym z serii Galaxy S bez układu Exynos.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich, prawdopodobnych wersji Samsunga Galaxy S IV:

  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 16 GB (biały)
  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 32 GB (biały)
  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 64 GB (biały)
  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 16 GB (czarny)
  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 32 GB (czarny)
  • Samsung Galaxy S IV GT-I9500 64 GB (czarny)

Widać, że Samsung zastosował działanie, z którego głównie znana firma Apple. Smartfon będzie dostępny w trzech wersjach, różniących się od siebie pojemnością wbudowanej pamięci na dane. Podstawowa wersja będzie posiadać 16 GB, nieco droższa będzie z 32 GB, a najwięcej przyjdzie nam zapłacić za wariant z 64 GB.

Jako, że użytkownikom iPhone’ów czy iPad’ów, głównie w tych najtańszych wersjiach może doskwierac brsk pamięci,  tak w przypadku smartfonów Samsunga ten problem nie występuje. Dlaczego?  Odpowiedź jest bardzo prosta – Samsung Galaxy S IV będzie wyposażony w slot microSD obsługujący karty do 64 GB, więc łącznie nssz smartfon będzie mógł pochwalić się aż 128 Gigabajtami pojemności.

Samsung Galaxy S IV jak już wspomniałem na początku,  zostanie zaprezentowany 14 dnia marca na specjalnie przygotowanej konferencji na Time Square w Nowym Yorku. Start o godzinie 19 czasu lokalnego.  Ja już się nie mogę doczekać, a Wy?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *