Po raz kolejny wyznajemy zasadę, że dzień bez nowych informacji na temat Samsunga Galaxy S IV jest dniem straconych, w szczególności gdy do premiery zostało tylko 5 dni. Tym razem poruszone kwestie dotyczą ekranu i funkcji bliźniaczo podobnej do Air View, znanej z tabletofonów wyposażonych w rysik S Pen.

Urządzenia z serii Note takie jak Galaxy Note 10.1 czy Galaxy Note II odróżniają się od innych tym, że w obudowie mają schowane dodatkowe akcesorium wskazujące jakim jest rysik S Pen. Wraz ze specjalnie przystosowanym oprogramowaniem możemy korzystać z funkcji,  które bardzo ułatwiają pracę z urządzeniem.  Jedną z nich jest Air View umożliwiająca podgląd różnych elementów systemu bez konieczności ich otwierania zdjęcia w galerii, dalsza część filmu, sprawdzenie treści wiadomości e-mail itp.).

Wiemy już, że Samsung Galaxy S IV będzie posiadał więcej inteligentnych funkcji Smart. Do Smart stay i Smart rotate, znanych obecnie z najlepszym urządzeń koreańskiego producenta dojdzie Smart scroll i Smart pause, funkcje które umożliwią automatyczne przewijanie treści na ekranie. Wygląda jednak na to, że to nie koniec nowości i 4. generacja Samsunga Galaxy S będzie posiadać technologię Floating Touch, znaną do tej pory z Xperii sola.

Funkcja będzie działać podobnie jak Air View z tą różnicą, że zamiast rysika (to normalne gdyż stylus mają tylko Note’y) będzie wykrywany palec użytkownika, gdy znajdzie się nad ekranem. W przypadku japońskiej konkurencji funkcję można wykorzystywać do przeglądania zawartości menu rozwijanego czy też pokazywania paska adresu w przeglądarce internetowej. Nie wiadomo jeszcze do jakich zadań będzie zdolna ta technologia w przypadku Galaxy S IV, ale zapewne Samsung ją znacznie rozbuduje, by zaskoczyć nas czymś nowym.

Z najnowszych informacji wynika także, że Samsung Galaxy S IV będzie wykorzystywać nowy rodzaj  wyświetlacza. Jak podaje serwis SamMobile, ekran będzie wykonany w technologii AMOLED, zwanej jako „green PHOLED”, co podniesie o około 25% jego jakość i nieco wydłuży żywotność baterii.

Jak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Dowiemy się już za kilka dni, bo najnowszy super-smartfon Samsunga zostanie zaprezentowany 14. marca 2013 roku, na koferencji Samsung Mobile UNPACKED 2013 w Nowym Yorku.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *