Jak w kilku słowach można określić Samsunga Galaxy S IV? Będzie więcej, lepiej, szybciej i wydajniej. Większy ekran, prawdopodobnie osiem rdzeni i 2 GB pamięci RAM, a to wszystko przełoży się na wzrost wydajności. Spójrzmy jednak na „Czwórkę” od strony oprogramowania. Jak pisaliśmy parę dni temu, w Galaxy S IV znajdziemy nowe inteligentne funkcje jak Smart pause i Smart scroll czy też technologię Floating Touch. Opisaliśmy też jak to działa, ale najlepiej jest to zobaczyć na filmie, prawda?

Do znanych już między innymi z Galaxy S III czy Galaxy Note II funkcji Smart jak Smart stay czy Smart rotation dojdą dwie kolejne – Smart pause i Smart scroll. Jak nie trudno się domyśleć, będą one wykorzystywały przednią kamerkę i śledziły położenie naszej głowy i oczu. Funkcja Smart pause, jak widzimy na poniższym filmie przyda się podczas oglądania materiałów wideo na telefonie. Film będzie odtwarzany tak długo, jak będziemy na niego patrzeć. Jednak gdy, odwrócimy wzrok od telefonu, bądź skierujemy głowę w inną stronę, film zostanie zatrzymany. Sprytne i przydatne!

Samsung Galaxy S IV – Smart pause

Funkcja Smart scroll będzie służyć do przewijania zawartości ekranu, i z tego co widać na filmie głównie stron w przeglądarce internetowej. Do tej pory myślałem, że będzie ona działać w połączeniu z naszymi oczami, ale jak się okazuje, do przesuwania strony w dół lub w górę będziemy używali dłoni. Kto by kiedyś pomyślał, że będziemy machać do… telefonu?

Samsung Galaxy S IV – Smart scroll

Najciekawszą funkcją jest z pewnością Floating Touch, którą niegdyś zastosowała firma Sony w smartfonie Xperia sola. Daje ona namiastkę funkcjonalności rysika S Pen i funkcji Air View z urządzeń Galaxy Note. Wykrywa palec, który znajduje się kilka milimetrów nad ekranem, dzięki czemu możemy podejrzeć zawartość katalogu bądź powiększyć miniaturkę zdjęcia.

Samsung Galaxy S IV – Floating Touch

Na koniec warto rzucić okiem na nowy ekran blokady. Działa on podobnie jak „bąbelki” znane z interfejsu TouchWiz Nautre UX, lecz podczas dotykania ekranu i odblokowania pojawia się pewnego rodzaju błysk. Czyżby Samsung Galaxy S IV pojawił się z nową wersją interfejsu czy może jest to tylko dodatkowa funkcja?

Samsung Galaxy S IV – Nowy ekran blokady

Przekonamy się już za kilka godzin, gdy rozpocznie się gala Samsung Mobile Unpacked 2013.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *