Kolejna godzina za nami i kolejny news przed Wami. Już niemal pewne, że Samsung Galaxy S IV zostanie wyposażony w prawie 5-calowy ekran FullHD, 8-rdzeniowy układ Exynos, 2 GB RAM i nowe funkcje Smart. Wygląda na to, że podczerwień wraca do łask, bo jak podaje chiński serwis, najnowszy flagowiec Samsunga może mieć o góry obudowy port IR.

Pamiętacie te czasy kiedy standard Bluetooth nie był tak popularny, a różnego rodzaju dane przesyłało się z telefonu na telefon za pomocą portu podczerwieni? „Ej weź nie ruszaj telefonu, bo przerwiesz!”, „Poczekaj, jeszcze się nie przesłało.” – można było usłyszeć na przerwach w szkole, gdy jakiś kolega pojawił się z nową tapetą czy dzwonkiem.

galaxy-s4-port-ir

Teraz port IR głównie wykorzystuje się do sterowania różnego rodzaju urządzeniami. Najnowsze informacje wskazują na to, że Samsung Galaxy S IV być może będzie posiadał port podczerwieni, na co wskazują powyższe zdjęcia. Będzie on umieszczony na górnej krawędzi, obok gniazda słuchawkowego i mikrofonu zbierającego szumy z otoczenia.

Dzięki łączności IR możliwe będzie sterowanie np. telewizorem Smart TV czy innymi urządzeniami RTV. Pamiętacie może usługę TV Discovery, o której swego czasu pisał Kamil? Być może IR w telefonie Samsunga i preinstalowana, specjalna aplikacja pozwoli na łatwą kontrolę całym kinem domowym. Przekonamy się już za trochę ponad godzinę.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Samsung Galaxy S IV z portem IR?”

 • mistgras
  15 marca 2013 at 01:14

  „Ej weź nie ruszaj telefonu, bo przerwiesz!”, „Poczekaj, jeszcze się nie przesłało.”

  Dobre xD

 • Zyga
  10 sierpnia 2013 at 10:33

  W tekście napisano „… głośnika zbierające szumy z otoczenia”.
  Głośnik z zasady jego działania służy do emitowania m.in. szumów, a nie zbierania.
  Choć w układach domofonów stosowało się głośnik w podwójnej roli, także jako kiepski mikrofon, to w tym wypadku śmiem wątpić o takim jego zastosowaniu.
  Może jednak Panie Krzysztofie Nawrot chodzi o mikrofon?

  • Krzysztof Nawrot
   10 sierpnia 2013 at 18:49

   Tak, racja, oczywiście chodzi o mikrofon 😉 Dzięki za czujność, poprawione.