Samsung Galaxy S 4 ma trafić na rynek już pod koniec kwietnia i w zależności od regionu będzie dostępny z dwoma różnymi procesorami. Wersja międzynarodowa wyposażona jest w 8-rdzeniowy układ Exynos 5410, wykonany w technolgii big.LITTLE i taktowany zegarem 1,6 GHz, natomiast Galaxy S 4, który pojawi się między innymi w USA posiada 4-rdzeniowego Snapdragon’a 600 od firmy Qualcomm z zegarem 1,9 GHz. Od razu patrząc na specyfikację wiemy, ze mamy doczynienia z demonem prędkości. I tak rzeczywiście jest, na co wskazują wyniki uzyskane w jednym z programów testujących.

Geekbench 2 to jeden płatnych programów testujących wydajność sprzętu, także tego z Androidem. Jego aktualna cena wynosi 3,99 złotych i warto przeznaczyć te „parę groszy” na zakup programu, bo prezentuje on całkiem wiarygodne wyniki. Do pobrania (kupienia) oczywiście w Sklepie Play.

geekbench-2-galaxy-s4

Testy w programie Geekbench 2 zostały przeprowadzone na Samsungu Galaxy S 4 wyposażonym w 4-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 GHz. Jak widać na powyższym wykresie, flagowiec Koreańczyków jako jedyny przekroczył granicę 3 tysięcy punktów (dokładnie 3163), zostawiając w tyle z zauważalną przewagą takie smartfony jak HTC One (2687) czy LG Nexus 4 (2040) i wyprzedając swojego poprzednika o prawie połowę.

Tak naprawdę Galaxy S 4 jest wyposażony w ten sam układ co HTC One, lecz z lekko podniesionym taktowaniem. Czyżby dodatkowe 200 MHz przekładało się na prawie 500-punktową przewagę? Wygląda na to, że tak. Ciekaw jestem jednego – Jaki wynik uzyskałby Samsung Galaxy S 4 działający w oparciu o układ Exynos 5 Octa?

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *