Galaxy Ace miał swoją premierę w 2011 roku, Galaxy Ace 2 w połowie 2012, więc naturalną kolejną rzeczy byłaby premiera następnej generacji Galaxy Ace w tym roku, prawda? Wygląda na to, że podobnie myśli Samsung, bo jak wynika z ostatnich informacji, południowowkoreański producent ma w planach prezentację Galaxy Ace 3 na przełomie maja i czerwca 2013 roku.

Po premierze pierwszego smartfonu z rodziny Galaxy Ace, nikt raczej nie spodziewał się, że seria zapoczątkowana modelem GT-5830 stanie się jedną z popularniejszych na rynku (zaraz po flagowej serii Galaxy S). Mocny jak na tamte czasy, jednordzeniowy układ Qualcomm, grafika Adreno i stosunkowo niska cena sprawiły, że urządzenie było chętnie wybierane przez klientów. W połowie ubiegłego roku, Samsung zaprezentował godnego następcę, smartfon Galaxy Ace 2 (GT-I8160), który był szybszy (2-rdzeniowy procesor 800 MHz i 768 MB RAM), większy (ekran 3,8″ WVGA) i jeszcze bardziej popularny. Kolejny przedstawiciel tej serii – Galaxy Ace 3 – będzie jednym z lepszych smartfonów średniej klasy, na co wskazują z resztą ostatnie doniesienia.

Nie jest jeszcze znana szczegółowa specyfikacja smartfonu, ale już teraz mówi się, że Galaxy Ace 3 będzie wyposażony w 4-calowy wyświetlacz, 4 GB wewnętrznej pamięci, 5-megapikselowy aparat i baterię o pojemności 1500 mAh. Nie wiadomo co będzie sercem smartfonu, ale być może producent w Ace 3. generacji skryje 2-rdzeniowy procesor o zegarze w okolicach 1,2 GHz. Nie zabraknie WiFi, Bluetooth 4.0, a wszystko to będzie działać pod kontrolą systemu Android w wersji Jelly Bean.

Samsung Galaxy Ace 3 ma funcjonować pod oznaczeniem GT-S7272, co może wskazywać na obecność dwóch slotów na kartę SIM. Jego premiera planowana jest na 22 lub 23 tydzień roku, a więc przełom maja i czerwca w cenie nie większej niż 300 euro.

Czy po wydaniu aktualizacji do Androida 4.1.2 Jelly Bean dla Galaxy Ace 2, która znacznie go „odmładza”, wypuszczanie kolejnej odsłony Ace’a to dobry krok? Oczywiście, że tak. Nie każdy gustuje w smartfonach wielkości Galaxy S III, nie każdego na takie „cacka” stać, dlatego też Galaxy Ace 3 może okazać się pewną alteratywą dla tego typu użytkowników. A jakie jest Wasze zdanie? Co myślicie o Galaxy Ace 3?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nadchodzi trzecia generacja smartfonu Galaxy Ace (Galaxy Ace 3)?”

  • klik
    3 kwietnia 2013 at 20:09

    Fajna propozycja ale ja jednak pozostane jeszcze przy starym dobrym galaxy s3