Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i rzeczywiście w wielu przypadkach to powiedzenie się sprawdza. Samsung obecnie jest niekwestionowanym liderem w produkcji telefonów komórkowych, czego dowodem jest ich sprzedaż w ilości około 400 milionów sztuk W tym roku południowokoreańska firma postawiła sobie jeszcze bardziej ambitny cel – chce wysłać na rynek pół miliarda swoich urządzeń!

Samsung nie zamierza zwalniać tempa i systematycznie zwiększa przewagę nad konkurencją. Według różnych źródeł firma w całym 2012 roku sprzedała od 384 do 406 milionów telefonów komórkowych, wliczając w to nie tylko proste, „bezsystemowe” telefony, ale także wszystkie smartfony. Różnica w sprzedaży wynika z faktu, że badania były prowadzone przez różne firmy. Dolna granica pochodzi z analizy rynku wykonanej przez serwis Gartner, a górną, czyli 406 milionów sztuk podał IDC.

Według najnowszych informacji pochodzących od tajwańskiego DigiTimes, Samsung w 2013 roku zamierza sprzedaż aż pół miliarda telefonów komórkowych. Jeśli cofniemy się nieco wstecz i prześledzimy statystyki, zdaje się, że taki wyczyn jest jak najbardziej możliwy. W poprzednich dwóch latach południowokoreański gigant zanotował wzrost sprzedaży na poziomie około 23%, więc granica 500 milionów sztuk jest do zdobycia, pod warunkiem oczywiście, że trendencja wzrostowa się utrzyma.

Samsung ma na prawdę wielki wachlarz urządzeń – od podstawowych, tanich telefonów, po średniej klasy smartfony, a na wydajnych, topowych modelach kończąc. Każdy użytkownik zatem znajdzie coś dla siebie i zakupi takie urządzenie, które będzie mu odpowiadało nie tylko pod względem parametrów, ale także ceny. Jak będzie w rzeczywistości? Z odpowiedzią na to pytanie musimy się trochę wstrzymać, bo wyniki sprzedaży poznamy dopiero pod koniec tego roku bądź na początku przyszłego.

źródło: DigiTimes via PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *