Pierwszy w Polsce i czwarty na świecie – Samsung w czwartek późnym wieczorem otworzył w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia swój pierwszy polski salon firmowy Samsung Brand Store. Czas i miejsce nie było przypadkowe. Uroczystemu otwarciu sklepu towarzyszyła polska premiera wyczekiwanego przez wielu flagowego smartfonu Samsunga, Galaxy S 4. Kolejny przedstawiciel serii Galaxy S nie jest już dla nas tajemnicą, bo jego światowa prezentacja odbyła się miesiąc temu, ale teraz nareszcie wiemy, kiedy i w jakiej cenie Galaxy S 4 trafi na polskie sklepowe półki.

Polska jest czwartym krajem, po Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii,  gdzie Samsung uruchomił swój firmowy salon. Oficjalnego otwarcia sklepu dokonali prezes Samsung Polska Daniel Chung i prezes zarządu sieci sklepów Sferis, Michał Iwanciw.

Cieszę się, że spośród innych graczy na rynku dystrybucji sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce, Samsung docenił doświadczenie Sferis, a przede wszystkim potencjał logistyczny i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych. Zaowocowało to nawiązaniem współpracy na poziomie operacyjnym przy projekcie prowadzenia pierwszego, ekskluzywnego salonu firmowego Samsung. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli wspólnie spełniać oczekiwania klientów na światowym poziomie  dodał Michał Iwanciw, Prezes Zarządu Sferis Sp. z o.o.

Samsung Brand Store to miejsce gdzie każdy zainteresowany może nie tylko zakupić sprzęt pochodzący prosto od producenta, ale także zobaczyć go na żywo, wziąć do ręki i sprawdzić „na własnej skórze”, co potrafi. Co więcej, wykwalifikowani pracownicy udzielą nam odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie (o ile dotyczy urządzeń Samsunga), przekażą odpowiednią wiedzę na temat urządzeń i zaprezentują na żywo ich możliwości. W ofercie można znaleźć wszystkie najnowsze urządzenia Samsunga, począwszy od smartfonów i tabletów, a na laptopach czy telewizorach kończąc.

Otwarcie Samsung Brand Store [źródło: samsungmedia.pl]
Otwarcie Samsung Brand Store [źródło: samsungmedia.pl]

To co jednak najbardziej przykuło uwagę odwiedzających miało w nazwie „czwórkę” i było wystawione w kilkunastu egzemplarzach na terenie całego salonu. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S 4, który na otwarciu Brand Store miał swoją oficjalną inaugurację w Polsce.

Otwarcie Samsung Brand Store [źródło: samsungmedia.pl]
Otwarcie Samsung Brand Store [źródło: samsungmedia.pl]

Samsung Galaxy S 4 będzie dostępny w sprzedaży 27 kwietnia od godziny 10:00. Smartfon trafi nie tylko do oferty sklepów,  ale także pojawi się u polskich operatorów telefonii komórkowej. Sugerowana cena detaliczna Galaxy S 4 została ustalona na poziomie 2799 złotych i jeśli dobrze pamiętacie, jest o 100 złotych niższa niż w przypadku poprzednika,  Galaxy S III (2899,00 złotych). Mamy jednak nieco przykrą informację dla osób zainteresowanych kupnem wersji z autorskim układem Samsunga Exynos 5 Octa. W pierwszej kolejności do sklepów zawita Galaxy S 4 z 4-rdzeniowym Snapdragonem 600, a edycja z Exynosem zaliczy lekkie opóźnienie.

Samsung Galaxy S III vs. Samsung Galaxy S 4 [źródło: samsungmedia.pl]
Samsung Galaxy S III vs. Samsung Galaxy S 4 [źródło: samsungmedia.pl]

Więcej informacji o Samsung Brand Store można znaleźć na oficjalnej stronie,  która znajduje się tutaj. Umieszczono tam między innymi informacje o dostępnych produktach czy sposobie dojazdu od salonu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *