Zazwyczaj gdy mówimy o urządzeniu z czystym systemem Android na myśl od razu przychodzi nam rodzina smartfonów i tabletów Nexus. Takie urządzenia oprócz dobrego stosunku jakości do ceny pracują pod kontrolą systemu bez żadnych nakładek producenta, aplikacji czy dodatkowych funkcji. Na wczorajszej konferencji Google I/O 2013, która trwała niemal 4 godziny, zgodnie ze wcześniejszymi plotkami został oficjalnie zaprezentowany Samsung Galaxy S 4 w specjalnej edycji od Google. Czym ta wersja różni się od standardowej?

Samsung Galaxy S 4 „Google Edition” ma w sobie czysty system Android w najnowszej wersji 4.2.2 Jelly Bean i także odblokowany bootloader, co otwiera furtkę dla niezależnych deweloperów. Pozostała specyfikacja pozostaje niezmieniona. Nadal znajdziemy wydajny procesor Snapdragon 600 od firmy Qualcomm, ze wsparciem super-szybkiego internetu LTE, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 13-megapikselowy aparat i 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika. Na konferencji urządzenie zostało przedstawione w kolorze białym i nie było żadnych informacji czy Galaxy S 4 będzie tylko w tym kolorze, czy może trafi także w odsłonie czarnej.

Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]

Smartfon w takiej konfiguracji trafi do sprzedaży już 26 czerwca i będzie dostępny bezpośrednio w sklepie Play oraz początkowo u dwóch amerykańskich operatorów – AT&T i T-Mobile. Z tego co wiadomo na obecną chwilę, Galaxy S 4 Google Edition będzie dostępny tylko z 16-gigabajtową pamięcią wewnętrzną w cenie 649 dolarów (ok. 2150 złotych).

Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: 2po2.pl]

Co myślicie o flagowym smartfonie Samsunga w edycji od Google? Czy taki smartfon znajdzie swoich amatorów?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy S 4 w specjalnej wersji od Google oficjalnie zaprezentowany!”

 • klik
  16 maja 2013 at 14:35

  A co z takimi funkcjami jak air view przecież to jest wbudowane w telefon czy znajdzie się to w s4 od Google?

 • voemis
  17 maja 2013 at 21:17

  wie ktoś, ile tych gigów i bajtów zżera czysty android, a ile te taczwizotryski samsunga?

  • Krzysztof Nawrot
   18 maja 2013 at 22:25

   Witaj. W przypadku Nexus 4 8 GB wolnej pamięci na dane jest dokładnie 5,67 GB, więc system zajmuje 2,33 GB. <-- Dzięki Porhinio za info! 😉 Pewnie podobnie będzie w wersji 16 GB, więc wolnej pamięci może być 13,5-14 GB.

 • sony
  18 maja 2013 at 10:46

  @voemis 8-10 ten od samsunga 4.2.2 w zależności od producenta to dochodzi nawet do 10GB. Ponoć czysty android jest sporo lżejszy nawet od CyanogenMod. Wydaje mi się że nie więcej jak 4GB oraz trochę mniej ramu pożera na starcie.