Wczoraj mieliśmy okazję poznać Galaxy S 4 Active – wzmocnioną i wodoodporną wersję flagowego smartfonu Samsunga. Smartfon pojawił się na kilku zdjęciach w towarzystkie niektórych informacji na temat zastosowanych w urządzeniu podzespołów. Tym razem Galaxy S 4 Active można zobaczyć w krótkim materiale wideo.

Samsung Galaxy S 4 Active to smartfon, któremu nie straszna jest woda, kurz, upadki czy różne zanieczyszczenia. Jest to wzmocniona odsłona flagowego Galaxy S 4, w którym obudowa została wykonana z metalu, a dotykowe płytki zostały zastąpione fizycznymi przyciskami. Jak się okazało, oprócz widocznych na pierwszy rzut oka zmian w wyglądzie, różnice zauważalne są też w środku.

W smartfonie zastosowano dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus (MSM8960) o maksymalnym taktowaniu 1,7 GHz, a nie jak wcześniej informowano czterordzeniową jednostkę Snapdragon 600, znaną między innymi ze standardowej wersji Galaxy S 4. MSM8960, czyli nazwa układu wskazuje również na obecność procesora graficznego Adreno 225.

Drugą, podstawową różnicą jest wielkość matrycy aparatu, która w przypadku Galaxy S 4 Active ma „tylko” 8 megapikseli, a 13 jak u wydajniejszego brata. Nadal wielką niewiadomą jest ekran zastosowany w smartfonie. Mówi się, że ma on 5-calową przekątną i rozdzielczość FullHD, lecz nie zostało to jeszcze przez nikogo potwierdzone.

Poniżej możecie zobaczyć krótką, bo tylko 41-sekundową prezentację nowego smartfonu Samsunga, którą przygotował serwis MobileTechReview.

źródło: YouTube via GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *