Czy wśród czytelników są osoby zainteresowane zakupem Galaxy Mega 6.3? Jeśli tak to świetnie się składa, bo 6,3-calowy mikrotablet (grzechem jest nazwanie go smartfonem) pojawił się w pierwszej ofercie przedsprzedażowej. Co prawda jest to oferta zagranicznego sklepu, ale zapewne już niebawem podobne pojawią się w Polsce.

Samsung Galaxy Mega 6.3 to większy przedstawiciel serii Mega, która w pierwszej połowie kwietnia tego roku została oficjalnie potwierdzona przez Samsunga. Urządzeniom, gdzie przekątna ekranu oscyluje w granicach 6 cali bliżej na pewno do tabletów niż smartfonów, dlatego też będziemy je nazywać mikrotabletami.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]

Biorąc pod uwagę większy wariant ma on ekran o przekątnej 6,3 cali i rozdzielczość HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Galaxy Mega 6.3 pod względem specyfikacji nie zalicza się do najwydajniejszych urządzeń, ale dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz i 1,5 GB pamięci RAM powinno zapewnić płynną i bezproblemową pracę. Więcej o Galaxy Mega możecie przeczytać tutaj.

Wracając do tematu, Samsung Galaxy Mega 6.3 trafił do oferty pre-order w brytyjskim sklepie Clove Technology, który na rynku działa już od 1992 roku. Z tego co możemy wyczytać, urządzenie jest dostępne za równo w kolorze białym jak i czarnym, jest wolne od blokady sim-lock i posiada 16 GB pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy Mega 6.3 - Pre-order w Clove [źródło: Clove]
Samsung Galaxy Mega 6.3 – Pre-order w Clove [źródło: Clove]

Cena Galaxy Mega 6.3 w przedsprzedaży została ustalona na poziomie 460 funtów (z wliczonym VAT-em), co w przeliczeniu na naszą walutę daje kwotę w okolicach 2250 złotych (kurs z dzisiaj, 1 GBP = 4,87730 PLN). Pierwsza dostawana planowana jest na miesiąc lipiec.

Mikrotablety Galaxy Mega mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć telefon i tablet w jednym urządzeniu. Znika wtedy problem zakupu i noszenia dwóch osobnych urządzeń. Ja po części też wychodzę z tego założenia, dlatego wyposażyłem się w Galaxy Note II. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy uważacie, że takie urządzenia jak Galaxy Mega, znajdą swoje miejsce na polskim rynku?

źródło: Clove

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Mega 6.3 w pierwszej ofercie przedsprzedażowej”

  • coleswad
    25 maja 2013 at 07:48

    Biorąc pod uwagę fakt że cena o 1000zl jest zawyżona to nie znajdą miejsca na polskim rynku. Przeciętnej jakości parametry w cenie za która mamy nową Xperię Z + tobry tablet , lub nowego S4 niebawem.