Samsung Galaxy S 4 Active stworzony został z myślą o podróżnikach i osobach aktywnie spędzających czas. Galaxy S 4 mini to z kolei propozycja dla tych, którzy uważają, że flagowy smartfon jest po prostu za duży. A co powiecie o Galaxy S 4 z jeszcze lepszym i wydajniejszym procesorem? Wersja z układem Qualcomm Snapdragon 800 pojawiła się w jednym z benchmarków, a do sprzedaży ma trafić w sierpniu.

Snapdragon 800 to najsilniejsza jednostka firmy Qualcomm, która gwarantuje ogromną wydajność. Układ wykonany jest w 28 nm technologii, ma 4 rdzenie Krait 400 taktowane zegarem 2,3 GHz i dysponuje 2 MB pamięci cache drugiego poziomu. Za grafikę odpowiedzialny jest procesor Adreno 330, dwukrotnie wydajniejszy od poprzednika (Adreno 320), bardziej energooszczędny i obsługujący rozdzielczość 4K.

Pierwszym na świecie urządzeniem, któremu moc do działania dostarczał Snapdragon 800 był 5,7-calowy tabletofon ZTE Grand Memo. Samsung nie chce być gorszy i wygląda na to, że szykuje nam się nowy wariant Galaxy S 4 (który to już z kolei?) z układem Snapdragon 800, a nie jak było do tej pory z niższym modelem Snapdragon 600.

Nowa odsłona Samsunga Galaxy S 4 z procesorem Snapdragon 800, działająca w oparciu o system Android 4.2.2 Jelly Bean i oznaczona jako SHV-E330S została rzekomo przetestowana w benchmarku AnTuTu. Wynik lekko przekraczający 24 tysiące punktów nie zachwyca, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że może to być wczesny prototyp flagowca z nowym układem. Dla porównania Galaxy S 4 ze Snapdragonem 600 uzyskuje w teście wynik o kilka tysięcy punktów wyższy.

Samsung Galaxy S 4 SHV-E330S [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy S 4 SHV-E330S [źródło: SamMobile]

Zagraniczne źródła donoszą, że model SHV-E330S ma zostać wydany w sierpniu i będzie dostępny w Korei Południowej. Na obecną chwilę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle mocniejszy wariant Galaxy S 4 trafi do innych krajów, w tym do Polski.

Jeśli jednak tak by się nie stało, to czy będzie to stanowiło jakiś problem? Według mnie nie i sądzę, że kolejna wersja Galaxy S 4 jest niepotrzebna. Fakt faktem, że potencjalny Kowalski, kupując wersję z jednostką Snapdragon 600 nie będzie już mógł pochwalić się „najmocniejszym smartfonem na świecie”, ale przecież ta jednostka jest na tyle wydajna, że jeszcze przez długi czas zapewni najwyższą wydajność w nawet najbardziej wymagających grach. Dochodzi jeszcze do tego cena, która na pewno będzie wyższa od wersji z „sześćsetką”, więc wprowadzenie Galaxy S 4 tylko ze zmienionym procesorem mija się z celem. Lepiej będzie jak Snapdragon 800 znajdzie swoje zastosowanie w trzecim Galaxy Note.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 z układem Snapdragon 800 pojawił się w benchmarku, na rynek trafi w sierpniu”

  • mistgras
    9 czerwca 2013 at 15:43

    Czy Samsung nie robi tego samego co HTC, któremu takie działa na dobre nie wyszły? Kupując S4 z S600 chce się mieć topowy telefon przez przynajmniej rok jak nie dwa. Użytkownicy mogą się nieźle w*****ć jeśli Samsung wprowadzi kolejny i to mocniejszy wariant xD