Wczoraj poznaliśmy Samsunga Galaxy S 4 zoom – pierwszego smartfona z 10-krotnym zoomem optycznym. Każdy ma własne zdanie na temat tego urządzenia – jednym się podoba, innym wręcz przeciwnie. Ja odczucia mam mieszane, bo bliżej mu do aparatu cyfrowego niż smartfonu. Nie mniej jednak taka hybryda powstała i już wkrótce pojawi się w sprzedaży, a Samsung by zachęcić do zakupu, wypuścił oficjalną wideo-prezentację możliwości Zoom’a.

Zobacz też: Samsung Galaxy S 4 zoom oficjalnie zaprezentowany! Bardziej aparat niż smartfon?

Samsung Galaxy S 4 zoom stanowi połączenie telefonu z dobrej jakości aparatem cyfrowym. Z urządzenia można dzwonić i robić wszystko to co na zwykłym smartfonie, ale można go wykorzystać też jako zamiennik kompaktowej „cyfrówki” z górnej półki. Na rzecz tego drugiego przemawia matryca 1/2,33″ BSI CMOS o wielkości 16 milionów pikseli, 10-krotne przybliżenie optyczne, ksenonowa lampa błyskowa, optyczna stabilizacja obrazu i fizyczny przycisk spustu migawki.

Samsung Galaxy S 4 zoom - 10-krotny zoom optyczny [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom – 10-krotny zoom optyczny [źródło: Samsung]

Na niespełna 3-minutowym filmie zostały zaprezentowane wszystkie kluczowe funkcje nowego „wynalazku” Samsunga. Najciekawszym elementem jest Zoom Ring znajdujący się na obiektywie, który daje nam dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji urządzenia w intuicyjny i prosty sposób. Z pierścieniem związana jest przede wszystkich funkcja In-Call Photo Share, dzięki której możemy szybko zrobić zdjęcie podczas aktywnej rozmowy telefonicznej i od razu przesłać je do rozmówcy. Trzeba przyznać, że opcja przydatna, ale równie dobrze można ją przecież „wsadzić” w interfejs i wybrać bezpośrednio z ekranu. Zoom Ring daje nam też kontrolę nad zoomem optycznym i ułatwia nawigację po opcjach fotograficznych.

Samsung Galaxy S 4 zoom - Quick Launch [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom – Quick Launch [źródło: Samsung]

W Samsungu Galaxy S 4 zoom znajdziemy aż 25 różnych trybów Smart Suggest, które automatycznie dostosują optymalne ustawienia aparatu, tak by uchwycone zdjęcie było jak najlepsze. To co osobiście mnie zadziwiło nazywa się Photo Suggest i stanowi funkcję, która podpowie nam, gdzie stanąć i z którego miejsca zrobić zdjęcie, żeby efekt był jak najbardziej zadowalający. Sprytne, prawda? ciekaw jestem jak to działa w praktyce.

Samsung Galaxy S 4 zoom - 25 trybów Smart [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom – 25 trybów Smart [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom - Photo Suggest [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom – Photo Suggest [źródło: Samsung]

Zobaczcie jak te wszystkie opisane wyżej funkcje przedstawione zostały na filmie. I taka ciekawostka na koniec – Czemu Galaxy S III w 1:44 w filmie ma funkcyjne przyciski na ekranie? Hmm?

źródło: youtube.com/samsungimaging

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *