Zapewne pamiętacie listę z urządzeniami Samsunga, która pojawiła się we wrześniu ubiegłego roku? Zawierała ona modele smartfonów i tabletów Galaxy, które w najbliższych miesiącach miały otrzymać aktualizację do nowszej wersji systemu Android – 4.1.2 Jelly Bean. Wygląda na to, że pojęcie „najbliższe miesiące” trochę jest naciągane, bo minęło już 9 miesięcy, a nadal kilka z nich pracuję pod kontrolą przestarzałego Gingerbread’a. Na całe szczęście na liście można odznaczyć kolejnego smartfona, który otrzymał aktualizację. Jest nim Samsung Galaxy Beam.

Samsung Galaxy Beam to smartfon o dosyć przeciętnej specyfikacji, który swoją premierę zaliczył w drugiej połowie 2012 roku. Pod obudową znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 768 MB pamięci operacyjnej, litowo-jonową baterię o pojemności 2000 mAh i 8 GB pamięci wewnętrznej na dane. Ekran LCD TFT ma przekątną 4 cali i rozdzielczość WVGA. Smartfon na tle innych modeli wyróznia się wbudowanym projektorem o jasności 15 lumenów, dzięki czemu na praktycznie każdej powierzchni można wyświetlić obraz dochodzący do 50 cali.

Samsung Galaxy Beam [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Beam [źródło: Samsung]

Samrtfon zadebiutował na rynku z Androidem w wersji 2.3 Gingerbread i nakładką TouchWiz. Wreszcie po roku, Galaxy Beam doczekał się aktualizacji do wersji 4.1.2 Jelly Bean, o czym poinformował dzisiaj zagraniczny serwis SamMobile. Oprogramowanie nie jest jednak dostępne za pośrednictwem trybu OTA ani przez Samsung Kies i jedyną drogą, aby „wrzucić” je do telefonu jest użycie programu Odin. Jak podaje SamMobile, oprogramowanie jest oficjalnie i zostało udostępnione przez jednego ze współpracowników.

Jakie zmiany wprowadza aktualizacja? Podobne jak w przypadku innych starszych smartfonów Galaxy, które już dostały aktualizację przede wszystkim odczujemy ogólną poprawę stabilności i szybkości działania systemu (choć jak widać po komentarzach pod aktualizacją dla Galaxy S Advance, nie u wszystkich jest tak kolorowo), dostaniemy nową belkę powiadomień i nowy wygląd interfejsu – TouchWiz Nature UX. Nie zabraknie także inteligentnych funkcji jak Smart stay czy Direct call i nowych aplikacji od Google – Książki Play, Filmy Play czy Muzyka Play.

[nggallery id=97]

Oprogramowanie zostało oznaczone jako I8530XXAMF1 i zgodnie z tym, co można z niego wyczytać, pochodzi z czerwca 2013 roku. Do instalacji potrzebna jest nam paczka z plikami (do pobrania poniżej) i program Odin. Do wgrywania oprogramowania możecie wykorzystać instrukcję zamieszczoną w pierwszym Galaktycznym Poradniku.

I8530XXAMF1 (493,5 MB) – Pobierz

Aktualizacja oficjalnymi sposobami – przez OTA i Samsung Kies ma zostać udostępniona przez producenta w przyszłym miesiącu.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Jest Android 4.1.2 Jelly Bean dla Galaxy Beam!”

 • rtx
  26 czerwca 2013 at 20:23

  Wiadomo coś może o oficjalnym na Polskę 4.1.2 dla Ace 2?

  • klik
   26 czerwca 2013 at 21:00

   czytałem gdzieś że nie wyjdzie ale to raczej plotka chodź dla taba 2 7.0 3g wyszła już od paru miesięcy temu a w polsce nadal nic więc postanowiłem wgrać przez odina i polecam bo nie warto czekać

 • Michał
  23 sierpnia 2013 at 13:32

  Wiadomo kiedy będzie można wykonać upgrade androida przez Kies?

  • 23 sierpnia 2013 at 13:59

   Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, musisz sprawdzać co jakiś czas podłączając telefon. Czekamy na info w razie czego 😉