Samsung ponad rok temu stał się największym producentem telefonów komórkowych, wyprzedzając Nokie i kończąc tym samym jej 14-letnie panowanie na rynku. Wówczas Samsung sprzedał aż 93 mln telefonów i o ponad 10 mln wyprzedził fińskiego producenta. Samsung nie zwalnia tempa i z każdym kolejnym kwartałem coraz bardziej umacnia się na pozycji lidera. Zobaczcie jak wyglądają dane za II kwartal 2013 roku.

Takich wyników za drugi kwartał bieżącego roku można chyba było się spodziewać. Jak podaje serwis IDC, Samsung w kwartale, który skończył się 30. czerwca sprzedał 72,4 milionów sztuk smartfonów, co dało południowokoreańskiej firmie ponad 30% udziału w rynku. Jest to ponad dwukrotnie lepszy wynik od tego, jaki uzyskał największy konkurent, Apple. Firma z Curpentino w ostatnim kwartale wysłała na rynek ponad 31 milionów iPhone’ów, co przeżyło się na 13,1-procentowy udział.

Sprzedaż smartfonów w II kwartale 2013 roku [źródło: IDC]
Sprzedaż smartfonów w II kwartale 2013 roku [źródło: IDC]

Samsung sukces zawdzięcza swojemu najnowszemu smartfonowi Galaxy S 4, który po premierze sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Już w 4 dni po światowej prezentacji sprzedano aż 4 mln sztuk, przez co flagowy Galaxy stał się najszybciej sprzedającym się smartfonem na świecie. Najnowsze informacje wskazują na to, że do rąk klientów w ciągu ostatnich 3 miesięcy trafiło ponad 23 miliony Galaxy S 4, co stanowi około 32% wszystkich sprzedanych przez Samsunga smartfonów w II kwartale tego roku.

Liczby przy kolejnych miejsach nie robią już takiego wrażenia jak w przypadku Samsunga czy Apple, ale nie o było się bez niespodzianek. Na podium wskoczył drugi producent z Korei Południowej, firma LG, która wypuściła nieco ponad 11 mln smartfonów i posiada 5,1% wkładu w rynek. Z pewnością jest to zasługa urządzeń z serii L, które są niezwykle popularne wśród młodzieży, a do tego do kupienia w całkiem przystępnej cenie.

Co ciekawe, niewiele mniej bo 11,3 mln i 10,1 mln smartfonów w II kwartale 2013 roku trafiło na rynek odpowiednio z logo firmy Lenovo i ZTE. Taka kolej rzeczy jest głównie spowodowana ekspansją urządzeń tych dwóch firm do Chin, które są ich głównym rynkiem zbytu. Reszta, czyli 100 milionów smartfonów należy do tzw. kategorii Others, gdzie znajdują się tacy producenci jak Nokia, Sony, HTC czy Motorola.

Łącznie w okresie od kwietnia do czerwca w 2130 roku na rynku pojawiło się  prawie 238 milionów „inteligentnych” telefonów, w porównaniu do 156,2 mln w tym samym okresie w roku ubiegłym.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *