Równo rok temu pisaliśmy o tym, że Galaxy S III, poprzedni flagowy smartfon Samsunga otrzymał prestiżową nagrodę EISA. Jury było pod wrażeniem innowacyjności i bardzo dobrej specyfikacji, która przekładała się na wysoką wydajność. W tym roku jest podobnie, tylko laureat inny, a raczej laureaci, bo aż 5 urządzeń Samsunga dostało wyróżnienie.

Organizacja EISA łączy w sobie 50 czasopism i magazynów branży elektronicznej, pochodzących z 20 państw europejskich. Specjalna komisja ocenia zgłoszone urządzenia i przydziela im nagrody w kilku kategoriach – audio, foto, wideo, kino domowe, elektronika użytkowa i urządzenia mobilne. W tym roku wśród wyróżnionych znalazło się łącznie 5 urządzeń wyprodukowanych przez Samsunga – dwa smartfony, dwa aparaty i jeden telewizor.

Zaczniemy może od końca. Telewizor to 55-calowy Samsung UE55F8000, który zdobył wyróżnienie za inteligentne funkcje i możliwość sterowania głosem i gestem. Członkom komisji spodobał się też mechanizm S Recommendation, który dobiera programy telewizyjne, materiały VOD i inne treści zawarte np. w serwisach społecznościowych do osobistych upodobań użytkownika.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Kolejne dwa urządzenia to najnowsze aparaty cyfrowe Samsunga – Galaxy NX i NX300. Ten pierwszy została nagrodzony w kategorii Europejska Innowacja Fotograficzna 2013-2014, za innowacyjne połączenie profesjonalnego aparatu z wymiennym obiektywem, dużego 4,8-calowego ekranu dotykowego i systemu Android 4.2.2 Jelly Bean w jednym urządzeniu. System Android w aparacie pozwala użytkownikom na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowej oraz udostępnianie zdjęć. Z kolei aparat NX300 dostał nagrodę za najlepszy kompaktowy aparat systemowy, oferujący sporo funkcji fotograficznych.

Samsung Galaxy S 4 - Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]
Samsung Galaxy S 4 – Black Mist [źródło: samsungmedia.pl]

Najważniejsze jest jednak to, że organizacja EISA po raz kolejny doceniła starania południowokoreańskiego producenta w branży urządzeń mobilnych. Ze względu na niskie zużycie energii i minimalne obciążenie środowiska naturalnego przy produkcji dużego ekranu w smartfonie, Europejskim Ekologicznym Smartfonem 2013-2014 został Samsung Galaxy S 4. Na decyzję komsji wpłynał też fakt, że obecny flagowiec Samsunga ma wymienialną baterię. Co ciekawe, wyróżnienie otrzymał też mniejszy brat flagowca, Galaxy S 4 mini jako smartfon „społecznościowy” z dostępem do takich aplikacji jak Group Play, ChatON i S Health.

Czy uważacie, że nagrody zostały słusznie przyznane? A może macie swojego faworyta na nagrodę EISA?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 i cztery inne urządzenia otrzymały nagrodę EISA”

  • 29 sierpnia 2013 at 11:29

    Jakoś mnie te wyróżnienia nie dziwią. Już kilka lat temu zauważyłem, że Samsung zaczyna dominować w wielu obszarach. Producent ten radzi sobie dobrze na rynku AGD (lodówki, pralki), RTV (smartfony, telewizory, monitory, odtwarzacze DVD, drukarki itd.) oraz na rynku sprzętu fotograficznego. Co istotne sprzęt, który produkują jest naprawdę solidny. Moim zdaniem Samsung robi najlepsze telewizory, a jeżeli nawet ktoś robi lepsze, to Samsung posiada najlepszy stosunek jakości do ceny. Warto także wspomnieć o całej serii smartfonów Galaxy, które już teraz mają status kultowych.