Jeszcze tydzień temu pisaliśmy, że Samsung Galaxy Note III pojawi się w Polsce i na świecie w dwóch wariantach – z najnowszym układem Exynos 5420 i najwydajniejszą jednostką Snapdragon 800 od firmy Qualcomm. Wygląda jednak na to, że kolejny tabletofon Samsunga podzieli losy Galaxy S 4 i początkowo trafi do sprzedaży tylko ze „smoczym” układem. Czy to źle?

Mamy powtórkę z rozrywki. Dobrze pamiętamy sytuację jaka miała miejsce w przypadku Galaxy S 4. Flagowy smartfon jako pierwszy miał być wyposażony w nowy układ  Exynos 5410, ale w rzeczywistości aż 70% sztuk z pierwszej partii działało pod kontrolą Snapdragona 600. Mało tego. Do dzisiaj w Polsce wersja z Exynosem jest prawie nieosiągalna i można ją uznać za oficjalnie niedostępną w naszym kraju.

Podobnie może być z Galaxy Note III. Według ETNews, początkowa produkcja będzie zakładać tylko wariant z układem Snapdragon 800, ze względu na problemy z Exynosem 5420. Nowa, 8-rdzeniowa jednostka Samsunga osiąga zbyt wysoką temperaturę podczas pracy przez co urządzenie z takim układem może pracować niestabilnie.

Ale czy to źle, że dostaniemy Galaxy Note III ze Snapdragonem 800? Według mnie nie, bo jednostka od Qualcomm’a znalazła już zastosowanie w kilku urządzeniach (np. LG G2 czy Xperia Z Ultra), zapewnia wysoką wydajność i radzi sobie nad wyraz dobrze w każdym zadaniu. Poza tym posiada wsparcie dla szybkiego internetu LTE, więc w żadnym stopniu nie ogranicza funkcjonalności urządzenia. Reasumujac, ja wybieram wersję ze Snapdragonem 800, bo nie mam zamiaru czekać na rozwój sytuacji z układem Exynos. A Wy?

źródło: ETNews przez SamMobile

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *