Pociąg z informacjami na temat Samsunga Galaxy Note III nie zwalnia tempa, choć do premiery tabletofonu pozostało tylko trochę ponad 24 godziny. Wręcz przeciwnie jego prędkość wzrasta, bo to właśnie teraz newsów pojawia się najwięcej. Te ostatnie są częściowo związane z wydajnością nowego Note’a, bo podobno został on przetestowany w programie AnTuTu. Jeśli rzeczywiście tak się stało, to uzyskany wynik nie powala na kolana.

Galaxy Note III - projekt koncepcyjny [źródło: Stellist]
Galaxy Note III – projekt koncepcyjny [źródło: Stellist]

Poniższe screeny wskazują na to, że testy mogły być przeprowadzane na wersji Galaxy Note III wyposażonej w 4-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 o maksymalnym taktowaniu 2,3 GHz. Świadczy o tym oznaczenie modelu urządzenia, które w tym przypadku to SM-N9005. Wynik na poziomie 24497 punktów w benchmarku AnTuTu jest raczej przeciętny, bo inne smartfony ze Snapdragonem 800 w tym samym teście poradziły sobie znacznie lepiej. Przykładem jest chociażby Sony Xperia Z Ultra, 6,4-calowy phablet japońskiego producenta, który w AnTuTu miał wynik o 10 tysięcy punktów wyższy czy najnowszy flagowiec G2 od LG z wynikiem w okolicach 30 tysięcy.

Galaxy Note III - Info & AnTuTu [źródło: evleaks]
Galaxy Note III – Info & AnTuTu [źródło: evleaks]

Możemy tylko przypuszczać, że taki stan rzeczy spowodowany jest nieoficjalnym oprogramowaniem (testowym) w jakie został wyposażony Galaxy Note III, bo aż taka różnica punktowa między tymi samymi układami nie wchodzi w grę. Poza tym, wyniki nie zostały przez nikogo oficjalnie potwierdzone, więc trzeba je przyjąć z lekkim przymrużeniem oka. Jak tylko dorwiemy Galaxy Note III w swoje ręce, na pewno sprawdzimy jak radzi sobie w testach syntetycznych.

Pytanie konkursowe #13: Ile nowych modeli Porsche zostanie dodanych do Real Racing 3 przy najbliższej aktualizacji?

źródło: @evleaks przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Galaxy Note III przetestowany w AnTuTu? Wynik raczej przeciętny”

 • marcinek
  4 września 2013 at 12:18

  Ojtam ojtam. 24k – jak dla mnie super. Kwestia punktu odniesienia – mój tab 8.9 „wyciąga” z ICS trochę ponad 7,5k. z Honeycombem ledwo przeczołgiwał się nad 6k.
  A tak na poważnie – może nowy touchwiz go zabija. Dodatki rysikowe też pewnie swoje robią. Nie znam Sonego i LG ale oni chyba jadą na „czystym” andku, bez nakładek?

 • Łukasz
  16 stycznia 2015 at 23:50

  Moj samsung note 3 neo (6 rdzeni) wyciąga wynik 39865pkt w antutu.
  Cos bardzo dobry wynik !!!