Pamiętacie funkcję Group Play z Galaxy S 4? Jeśli nie to przypomnę, że dzięki niej można w łatwy sposób udostępniać różnego rodzaju multimedia jak zdjęcia, muzykę czy filmy między kompatybilnymi urządzeniami. W nowym Galaxy Note 3 usługa Group Play została urozmaicona o jedną bardzo ciekawą opcję – Magic Vision. Co to takiego?

Wyświetlanie jednego obrazu na kilku monitorach bardzo dobrze znane jest użytkownikom komputerów stacjonarnych, którzy taką technologię głównie wykorzystują podczas grania. Trzy monitory, po środku kierownica i można czuć się jak w prawdziwym samochodzie. Już niedługo podobną funkcją będą mogli pochwalić się posiadacze Galaxy Note 3, a to wszystko dzięki Magic Vision.

Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]
Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]

Magic Vision pozwala wyświetlić film na wyświetlaczach kilku obsługiwanych urządzeniach w tym samym czasie, tworząc z nich jeden, proporcjonalnie większy ekran. Jest to nowość wprowadzona razem z Galaxy Note 3, więc wiadomo, że w obecnym czasie tym kompatybilnym urządzeniem jest tylko najnowszy tabletofon Samsunga. Wkrótce ma to się jednak zmienić, bo funkcja przy najbliższej większej aktualizacji ma trafić także do Galaxy S III, Galaxy S 4 i Galaxy Note II.

Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]
Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]

Magic Vision działa z maksymalnie 5 smartfonami jednocześnie, które łączą się między sobą za pomocą WiFi Direct. Komunikacja działa do 10 metrów, choć wiadomo, że nikt na taką odległość nie będzie się oddalał ze smartfonem, bo efekt uzyskujemy tylko wtedy, gdy urządzenia są blisko siebie, wręcz stykają się krawędziami.

Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]
Magic Vision na Galaxy Note 3 [źródło: 2po2.pl]

Trudno jest opisać coś, co można dokładnie przedstawić w krótkim filmie, stąd też odsyłam Was do poniższego materiału, gdzie jest mniej więcej wyjaśnione funkcjonowanie Magic Vision. Funkcja działa na zasadzie przyłączania kolejnych urządzeń. Na filmie smartfon oznaczony jako numer 2 jest tym głównym, do którego podłączamy kolejne smartfony, powiększając tym samym wyświetlany obraz.

Nieźle, prawda? Tylko pytanie, gdzie taka funkcja znajdzie zastosowanie? Macie jakieś pomysły?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Magic Vision – nowa funkcja w Samsungu Galaxy Note 3”