Jeszcze na kilka tygodni przed oficjalną premierą Galaxy Note 3, pojawiły się spekulacje na temat czytnika linii papilarnych, który miał znaleźć zastosowanie w najnowszym tabletofonie Samsunga. Ostatecznie tak się nie stało, ale jak się okazuje, producent z Korei Południowej miał w planach taką funkcjonalność.

Wiele osób oczekiwało, że Galaxy Note 3 będzie pierwszym mobilnym urządzeniem Samsunga, w którym znajdzie się skaner linii papilarnych. Wskazywał na to między innymi wyciek plików systemowych z Galaxy S III, gdzie można było zauważyć plik o nazwie FingerprintService. Jak wiemy, trzeci Note nie może odczytać naszego palca, ale jak podają zagraniczne źródła, Samsung na wczesnym etapie produkcji testował takie rozwiązanie.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Jak twierdzi serwis ETNews, Samsung miał na początku projekt Galaxy Note 3 z czytnikiem linii papilarnych, ale plany legly w gruzach, kiedy czytniki od Dittisham Valley – firmy, z którą Samsung podpisał kontrakt nie przeszły testów kontroli jakości. Południowokoreańska firma nie rezygnuje i już myśli o stworzeniu własnej technologii. Być może pierwszym urządzeniem ze skanerem palców będzie Galaxy S5? Jest to bardzo możliwe.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *