Kilkanaście dni temu temu pisaliśmy o pierwszym wycieku systemu Android 4.3 Jelly Bean dla smartfonu Galaxy S 4. Wówczas było to jeszcze oprogramowanie testowe, ale jak się okazuje, na tą finalną wersję nie przyszło nam długo czekać. Paczka oznaczona jako I9505XXUEMJ3 z Androidem 4.3 Jelly Bean właśnie trafiła do sieci.

galaxy-s4-4-3-jelly-bean

Samsung Galaxy S 4 jest jednym z trzech smartfonów południowokoreańskiego producenta, który w najbliższym czasie ma otrzymać aktualizację do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean. Obok topowego smartfonu z rodziny Galaxy S, taka zmiana czeka także poprzedniego flagowca Galaxy S III i tabletofon Galaxy Note II (dla tego modelu wyciek też już był). Wszystko po to, aby poprawić stabilność i szybkość działania urządzeń, wprowadzić kilka nowych funkcji, ale też sprawić, by były kompatybilne z zegarkiem Galaxy Gear. Możemy być coraz bardziej pewni, że pierwszy oficjalną aktualizację otrzyma Galaxy S 4, bo to właśnie dla niego pojawiło się kolejne oprogramowanie.

Jak podaje serwis SamMobile, oprogramowanie z numerem I9505XXUEMJ3 jest jednym z ostatnich, które zostało udostępnione przed oficjalnym procesem aktualizacji Galaxy S 4 do Androida 4.3 Jelly Bean. Oznacza to mniej więcej tyle, że w przyszłych kompilacjach prawdopodobnie nie zostaną już dodane żadne nowe funkcje, a ewentualne zmiany będą dotyczyły wyłącznie poprawek i usprawnień w obrębie stabilności i szybkości działania samego systemu.

Oficjalny proces aktualizacji Galaxy S 4 do Androida 4.3 Jelly Bean ma ruszyć w ciągu najbliższych dwóch tygodnii i zapewne będzie dostępna zarówno przez program Samsung Kies jak i w trybie OTA. Jak twierdzi FaryaabS, jeden z redaktorów serwisu SamMobile, po dwóch dniach testów nie stwierdzono nieprawidłowości w funkcjonowaniu oprogramowania, a nawet lepiej – widać drobne usprawnienia w działaniu.

Samsung Galaxy S 4 [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 [źródło: 2po2.pl]

Szczegóły oprogramowania i link umożliwiający jego pobranie zostały podane poniżej, więc każdy zainteresowany może już teraz przetestować najnowszy system na swoim Galaxy S 4. Do wgrania oprogramowania można użyć 1. Galaktycznego Poradnika, ale trzeba mieć też na uwadze, że oprogramowanie przeznaczone jest na region azjatycki i cały proces instalacji użytkownik wykonuje na własną odpowiedzialność.

Model: GT-I9505
Region: Azja (Open)
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 1840064
Data kompilacji: Wtorek, 8 października 2013
Kod: OLB
PDA: I9505XXUEMJ3
CSC: I9505OLBEMJ2
MODEM: I9505XXUEMJ3

I9505XXUEMJ3 (1502,4 MB) – Pobierz

źródło: SamMobile 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “I9505XXUEMJ3 – wyciekł finalny Android 4.3 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S 4”