Wiele osób pogodziło się z faktem, że ostatnią aktualizacją dla flagowego smartfonu Samsunga z 2011 roku była ta do Androida 4.1.2 Jelly Bean. Z resztą parę dni temu ta informacja została niejako potwierdzona przez australijskiego operatora Telstra – Samsung Galaxy S II nie otrzyma już żadnej znaczącej aktualizacji. Jak się jednak okazuje, jest jeszcze mały promyk nadziei dla posiadaczy tego smartfonu.

Galaxy S II był pierwszym super-smartfonem Samsunga wyposażonym w ekran Super AMOLED Plus i wydajny układ Exynos 4210. Mimo tego, że od jego premiery minęło przeszło dwa lata nadal wzbudza sporo emocji. Smartfon trafił na rynek z Androidem w wersji 2.3 Gingerbread, a potem otrzymał aktualizację do wersji 4.0.3, a chwilę potem do wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Na początku tego roku, po wielu tygodniach oczekiwania, Galaxy S II poczuł powiem świeżości, a to wszystko za sprawą wydania Androida 4.1.2 Jelly Bean i odświeżonej nakładki TouchWiz UX.

Samsung Galaxy S II [źródło: galaktyczny]
Samsung Galaxy S II [źródło: galaktyczny]

Przeważnie smartfony dostają dwie góra trzy duże aktualizacje i na tym się kończy wsparcie, ale jest jeszcze mała szansa, że Galaxy S II odżyje na nowo. To wszystko za sprawą aktualizacji do wersji 4.2 Jelly Bean, której Samsung nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

Jeden z użytkowników napisał wiadomość na Facebooku do Samsung Mobile z zapytaniem, co dzieje się z aktualizacją do Androida 4.2 (4.3) dla Galaxy S II. Otrzymał niejednoznaczną odpowiedź, w której można przeczytać, że Samsung rozważa wydanie aktualizacji do Androida 4.2 Jelly Bean dla swoich urządzeń, ale nie podał dokłanie które są to modele i kiedy dokładnie to się stanie. Wiadomo jednak, że szczegółowe plany aktualizacji zostaną podane oddzielnie i wtedy też dowiemy się jakich urządzeń będą dotyczyć.

Samsung Galaxy S II - Android 4.2 Jelly Bean [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy S II – Android 4.2 Jelly Bean [źródło: SamMobile]

Samsung nie zaprzeczył definitywnie, że aktualizacja smartfonu Galaxy S II do Androida 4.2 Jelly Bean zostanie pominięta, dlatego też możemy mieć nadzieję, że taka wersja, choć pewnie sporo odchudzona i pozbawiona niektórych funkcji może trafić do starszego brata Galaxy S 4. Jak to się mówi – pożyjemy, zobaczymy.

źródło: SamMobile 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 replies on “Czy Galaxy S II ma szansę na otrzymanie Androida 4.2 Jelly Bean?”

 • Bomba
  23 października 2013 at 22:06

  Swoje flagowe telefony powinni wspierać jak najdłużej. Niech popatrzą na to co robi apple. Wypuścili jednocześnie dla wszystkich modeli nowego iOS. To element dzięki któremu cześć klientów nie chce telefonów z androidem.

 • Azawakh
  25 października 2013 at 12:26

  Byłoby dobrze gdyby i S2 otrzymał nowszego Androida ale pewnie skończy się na powerpacku czyni w aktualizacją zawierającą elementy z nowszej wersji systemu przy zachowaniu wersji w tym wypadku 4.1.2

 • claas1999
  26 października 2013 at 20:31

  Pewnie wyjdzie aktualizacja, żeby zwiększyć sprzedaż galaxy gear……

 • demode
  25 maja 2014 at 10:12

  Aktualizacja – optymalizacja oprogramowania wyszla niedawno dzis ja zainstalowalem ale zadnych konkretnych zmian nie ma 🙁

 • Krysta
  2 czerwca 2014 at 17:38

  W czwartek 29.05 2014 otrzymałam aktualizację systemu,większych zmian nie zauważyłam, ale telefon znacznie przyspieszył w reagowaniu na dotyk.

  • Mateusz
   9 czerwca 2014 at 15:05

   Jaką aktualizację otrzymałaś? 4.2, 4.3? To jest niemożliwe, nawet na stronie sammobile najświeższą wersją jest 4.1.2

  • Krysta
   14 czerwca 2014 at 15:23

   Do Mateusza. Otrzymałam aktualizację optymalizującą wersję Jelly Bean 4.1.2 (taką mam od roku w moim telefonie) w Ustawieniach przybyło kilka „drobiazgów”które poprawiły pracę telefonu.

 • S II
  15 listopada 2014 at 13:35

  a niektórych portalach mozna pobrac ten system ale nie polecam tego mój kolega tak zainstalował i nawet nie dało sie go odblokować i wszystko sie blokowało ja mam samsunga galaxy S II z androidem 4.1.2 i się ciesze że to co zdarzyło sie u mojego kolegi na smartfonie a nie umnie