Samsung Galaxy Round, pierwszy smartfon południowokoreańskiego koncernu z wygiętym ekranem Real Round Display, ma wiele wspólnego z najnowszym tabletofonem Galaxy Note 3. Znajdziemy w nim ten sam procesor, idetyczna ilość pamięci RAM, 5,7-calowy ekran FullHD, ale też system Android 4.3 Jelly Bean i Bluetooth 4.0 LE, co może sugerować, że smartfon jest kompatybilny z zegarkiem Galaxy Gear.

Galaxy Round został oficjalnie zaprezentowany niecałe trzy tygodnie temu i od razu tafił na sklepowe półki, ale tylko w Korei Południowej. Raczej nikłe szanse, że urządzenie pojawi się na rynku europejskim, więc jeśli chcemy go poznać bliżej, jak na razie muszą nam wystarczyć zdjęcia i filmy, którym na całe szczęście jest coraz więcej w sieci. Tym razem jednak mamy do czynienia z oficjalnym spotem telewizyjnym, na którym oprócz Galaxy Round jest… zegarek Galaxy Gear.

Pierwszy smartfon Samsunga jest widoczny pod koniec reklamy na nadgarstku mężczyzny, który w ręce trzyma też smartfon Galaxy Round. Jest to zatem znak, że smartfon z wklęsłym ekranem jest kompatybilny z Galaxy Gear, bo w sumie dlaczego miałby nie być? W końcu jak już wspomniałem na początku, Round działa w oparciu o system Android 4.3 Jelly Bean i ma Bluetooth Low Energy, więc ma wszystko to, co potrzebne, by połączyć go z Gear’em. Jestem niemal pewny, że Galaxy Gear w pełni działa z Galaxy Round.

[nggallery id=143]

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Round można znaleźć w tym wpisie, który przygotowaliśmy przy okazji jego premiery. Był też unboxing przygotowany przez serwis UnderKg, więc możecie zobaczyć, co obok telefonu znajduje się w zestawie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *