Obecnie użytkownicy takich smartfonów jak Galaxy S 4, Galaxy S III czy Galaxy Note II żyją aktualizacją do Androida 4.3 Jelly Bean. Szczególnie tą całą sytuacją są zainteresowani posiadacze flagowca z rodziny Galaxy S, bo to właśnie dla niego, Samsung wczoraj oficjalnie udostępnił nową wersję systemu. Jelly Bean to jednak nie wszystko, bo na horyzoncie jest już KitKat i wygląda na to, że jednym z pierwszych, który go otrzyma będzie Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy Note 3 - 4.4 KitKat [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Note 3 – 4.4 KitKat [źródło: 2po2.pl]

Android 4.4 KitKat to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Google, która została zaprezentowana niecały tydzień temu razem ze smartfonem Nexus 5. Wprowadza kilka mniej lub bardziej ważnych zmian, do których zaliczyć można tryb pełnoekranowy, lpesze zarządzanie pamięcią RAM, wydłużenie czasu działania urządzenia na zasilaniu akumulatorowym czy rozbudowanie usługi Google Now. Android 4.4 zbliża się wielkimi krokami do „googlowskiej” edycji Galaxy S 4 (pisaliśmy o tym tutaj), ale aktualizację może otrzymać także najnowszy tabletofon Galaxy Note 3.

Podobno Samsung rozpoczął już testy oprogramowania z Androidem 4.4 KitKat dla Galaxy Note 3, o czym na Twitterze poinformował jeden z redaktorów serwisu SamMobile. Niestety nic więcej na ten temat nie wiadomo i musimy czekać cierpliwie na kolejne informacje. Możemy być już niemal pewni, że Galaxy Note 3 otrzyma aktualizację do KitKat’a i jest to kwestią czasu jak to się stanie. Ja mam nadzieję, że będzie to jeszcze w tym roku 😉

źródło: Twitter (SamMobile) przez Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Android 4.4 KitKat dla Galaxy Note 3 już w fazie testów!”