Samsung wydając flagowe urządzenie dużą uwagę przywiązuje do oprogramowania i nowych, niekiedy innowacyjnych funkcji. W przypadku Galaxy S 4 był to między innymi Story Album, S Tłumacz, nowe opcje aparatu jak Dual Camera i Sound & Shot czy funkcje Smart i Air View. W Galaxy Note 3 powiększono możliwości rysika, dodając przede wszystkim Polecenie wskazywane i wszystkie związane z nim funkcje. Z pewnością w Galaxy S 5 nowości też nie zabraknie, a jedną z nich może być rozbudowana funkcja konferencji wideo.

W najbliższych miesiącach będą do nas docierać mniej lub bardziej wiarygodne informacje o następcy Galaxy S 4. Jakiś czas temu mogliście zobaczyć pierwszy, niezwykle ciekawy projekt koncepcyjny Galaxy S 5, ale nie wykluczone, że będą pojawiać się też newsy dotyczące oprogramowania i zmian jakie będą w nakładce TouchWiz. Najnowsze doniesienia są związane z prowadzeniem wideo-konferencji.

Samsung Galaxy S 5 wideo+konferencja [źródło: GalaxyClub]
Samsung Galaxy S 5 wideo-konferencja [źródło: GalaxyClub]

Jak wynika z dokumentu pochodzącego z Korean Intellectual Property Rights Information Service, przyszły flagowiec Samsunga z serii Galaxy S będzie umożliwiał prowadzenie rozmowy wideo między kilkoma osobami jednocześnie. Na powyższym zdjęciu widać zarys interfejsu, który wskazuje na możliwość przełączania się między przednią kamerą, a główną umieszczoną z tyłu urządzenia, przesyłania obrazu z dwóch kamer jednoczenie (Dual Camera), a także podgląd trzech użytkowników przy dolnej krawędzi ekranu.

Samsung Galaxy S 5 wideo+konferencja [źródło: GalaxyClub]
Samsung Galaxy S 5 wideo-konferencja [źródło: GalaxyClub]

Nie wiadomo jeszcze czy funkcja rozbudowanej wideo-konferencji będzie częścią interfejsu TouchWiz czy zostanie wprowadzona przy okazji większej aktualizacji dla komunikatora ChatON. Przypomnę, że komunikator Samsunga w obecnej formie umożliwia już prowadzenie rozmowy wideo z jedną osobą. Czekamy na więcej informacji.

źródło: GalaxyClub przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *