Galaxy Gear to pierwszy smartwatch firmy Samsung, który został oficjalnie zaprezentowany obok Galaxy Note 3 i odświeżonego tabletu Galaxy Note 10.1 na wrześniowych targach IFA 2013 w Berlinie. Od jakiegoś czasu krążą po sieci plotki, że producent szykuje udoskonaloną wersję swojego inteligentnego zegarka, wyposażoną między innymi w GPS. Co ciekawe, ta może pojawić się już za kilka miesięcy, razem z przyszłym flagowcem Galaxy S 5.

galaxy-gear-2

Niektórzy uważają, że pierwsza generacja Galaxy Gear jest za droga, za gruba i zbyt mało funkcjonalna. Owszem, z tym pierwszym mogę się zgodzić, bo cena na poziomie 1199 złotych jest przynajmniej o kilka stówek za wysoka, ale jeśli chodzi o grubość zegarka i jego możliwości mam inne zdanie. Galaxy Gear waży niecałe 74 gramy i ma 11,1 mm grubości, co według mnie jest bardzo dobrym wynikiem.

Już podczas targów IFA zwróciłem na to uwagę, porównując Gear’a do mojego zwyczajnego zegarka, który był o niecały milimetr grubszy, a widziałem jeszcze cięższe i grubsze. O funkcjonalności pierwszego smartwatch’a Samsunga można napisać osobny, długi artykuł. Brakuje mu kilku funkcji jak chociażby wspomniany wyżej GPS, ale nie zmienia to faktu, że Gear w obecnej, znanej nam formie to najbardziej funkcjonalny smartwatch dostępny na rynku.

Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]

Wracając jednak do głównej myśli, w pierwszej połowie 2014 roku możemy ujrzeć kolejną odsłonę inteligentnego gadżetu na rękę od Samsunga. Jak twierdzi koreański ETNews, Samsung już ostro pracuje nad Galaxy Gear 2, którego premiera ma odbyć się przy boku kolejnego smartfonu z serii Galaxy S – Galaxy S 5.

Zegarek Gear 2. generacji podobno ma być o około 15-20% smuklejszy od swojego pierwowzoru, co po szybkich obliczeniach daje od 8,9 do 9,5 milimetrów grubości. Nie wykluczone też, że Samsung wprowadzi kilka nowych funkcji i rozwiązań oraz wspomniany (już po raz trzeci) GPS. Mam nadzieję, że nie zapomni też o rozszerzeniu kompatybilności z większą ilością urządzeń.

źródło: ETNews przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *