Ciężko jest znaleźć smartfon o przyzwoitych parametrach wyposażony w dwa gniazda na karty SIM. Do tej pory moglismy trafić na takie modele jak chociażby Galaxy Grand Duos czy Galaxy S Duos, które swoją specyfikacją nie powalały na kolana. Na całe szczęście sytuacja powoli się zmienia i na rynku pojawiają się bardziej zaawansowane konkstrukcje. Jedną z nich jest Samsung Galaxy S 4 mini w wersji Duos.

Jeśli ktoś ma potrzebę używania dwóch numerów jednocześnie to istnieją dwa wyjścia z takiej sytuacji. Pierwszy to nic innego jak korzystanie z dwóch telefonów, co często bywa kłopotliwe, a drugi to wyposażenie się w telefon lub smartfon w wersji daul SIM. Rzecz jasna to drugie rozwiązanie jest wygodniejsze, głównie ze względu na to, że musimy nosić ze sobą tylko jedno urządzenie. Druga sprawa to koszt takiej „inwestycji”, bo przeważnie tańszy będzie zakup jednego smartfonu w wersji Duos, niż dwóch standardowych smartfonów (no chyba, że zdecydujemy się na dwa najtańsze telefony „do dzwonienia”).

Samsung Galaxy S 4 mini Duos [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 mini Duos [źródło: Samsung]

Wreszcie na polskim rynku dostępny jest smartfon z dwoma slotami na karty operatora, charakteryzujący się przy tym bardzo dobrą specyfikacją i funkcjonalnością. Mowa tutaj o Samsungu Galaxy S 4 mini Duos, modelu oznaczonym jako GT-I9192. Nowy egzemplarz w kolorze białym i czarnym jest do zdobycia już za niecałe 1200 złotych jeśli prześledzimy oferty na Allegro. Ceny na Ceneo zaczynają się już od 1479 złotych, a kończą na aż 1928 złotych, więc różnica jest dosyć spora. Wersja Duos jest też o około 100-200 złotych droższa od tej standardowej (na Allegro od 1089 złotych, Ceneo od 1229 złotych).

Samsung Galaxy S 4 mini Duos ma niemal identyczną specyfikację co wersja z jednym slotem na SIM. W urządzeniu mamy dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,7 GHz, póltora GB pamięci operacyjnej RAM, aparat 8 megapikseli i 8 GB pamięci wbudowanej. Smartfon działa w oparciu o Androida 4.2.2 Jelly Bean (aktualizacja do 4.3 ma pojawić się jeszcze w tym roku), który prezentowany jest na 4,3-calowym ekranie Super AMOLED qHD. Jedyną różnicą jakieś się dopatrzyłem jest waga smartfonu – wersja Duos jest o 1 gram cięższa od modelu GT-I9195 i waży 108 gramów.

źródło: Allegro, Ceneo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 mini Duos w Polsce – Gdzie najtaniej?”

  • Mateo
    2 czerwca 2014 at 23:37

    Jeśli nie ma go w POLSKIEJ dystrybucji, to nawet z fakturą Vat 23% nie przyjmą go do serwisu w razie konieczności naprawy 🙁