Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że wydaje nieco uproszczone wersje swoich smartfonów dodając do nazwy dopisek Lite czy mini. Było tak w przypadku Galaxy S III i Galaxy S 4 w wersji mini, ale też Galaxy Trend Lite, o czym pisaliśmy w październiku. Jak wynika z najnowszych informacji już niedługo poznamy Galaxy Note 3 Lite – tańszy odpowiednik najnowszego tabletofonu Samsunga.

Jeszcze zanim poznaliśmy trzecią generację Galaxy Note 3 wiele mówiło się o jego dwóch wersjach – standardowej, którą poznaliśmy na tegorocznych targach IFA 2013 w Berlinie i tej nieco bardziej uproszczonej, a co za tym idzie tańszej. Ta druga oznaczona jako Lite nie została jak dotąd zaprezentowana, ale już na początku przyszłego roku może się to zmienić. Jak podaje serwis SamMobile, powodłując się na swoje zaufanych informatorów, premiera Galaxy Note 3 Lite odbędzie się na targach Mobile World Congress pod koniec lutego, które jak zawsze organizowane są w Barcelonie.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

W chwili obecnej nic konkretnego nie wiadomo na temat wyglądu i specyfikacji Galaxy Note 3 w wersji Lite. Spekuluje się jednak, że okrojona wersja najnowszego Note’a ma mieć ekran TFT (nie Super AMOLED) o przekątnej w granicach od 5,49 do 5,7 cala i aparat o matrycy 8 milionów pikseli, a nie 13 jak w Galaxy Note 3. Model Lite zostanie oznaczony jako SM-N7505, co może sugerować, że będzie posiadać układ Snapdragon i wsparcie LTE.

Samsung Galaxy Note 3 Lite podobno będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym, a jego sprzedaż ruszy na przełomie lutego i marca 2014 roku. Cena nie została oczywiście podana, ale zastosowanie tańszych podzespołów z pewnością obniży ostateczny koszt smartfonu. Co sądzicie o takim posunięciu Samsunga? Czy Galaxy Note 3 Lite znajdzie swoje miejsce na rynku i upodobanie wśród użytkowników?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy Note 3 Lite potwierdzony! Premiera na MWC 2014 w Barcelonie?”

 • Radosław
  2 grudnia 2013 at 20:21

  Moim zdaniem powinno się robić jedno właściwe urządzenie, a nie kilka tańszych odowiedników, wersji mini czy plus. Jak jest 1 wersja, urządzenie jest tak jakby jedyne w swoim rodzaju :). Takie jest moje zdanie ;).

  • esuba94
   2 grudnia 2013 at 21:23

   Masz racje. Moim zdaniem takimi taniochami tylko zepsują opinie o note3 który jest bardzo udany.

  • Krzysztof Nawrot
   2 grudnia 2013 at 21:45

   Jest w tym dużo racji 😉 Lite, Plus, Max itp., według mnie też to za daleko poszło. Ja wychodzę z założenia, że powinien być jeden flagowy model i ewentualnie jego mniejsze odpowiedniki mini, jak Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini. Z drugiej jednak strony zapotrzebowanie rynku jest duże i każdy producent stara się każdemu dogodzić.

 • bomba1
  2 grudnia 2013 at 22:58

  Samsung zalewa rynek i tak komplikuje swoją ofertę, że żaden śmiertelnik się w tym nie odnajdzie. Nie popatrzą na apple. Tam jest prosto. Najgorsze jest to, że ogrom modeli powoduje gorsze dopracowanie i słabsze wsparcie w sofcie.